РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701331<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дмитрук Ю. М. 
Біогеохімія грунтового покриву в Антропоцені: потреби та можливості / Ю. М. Дмитрук // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2018. - Вип. 87. - С. 46-51. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Інтенсивність трансформації компонентів біосфери протягом останніх десятиліть свідчить про докорінні зміни природних процесів і трендів антропогенними, що надало змогу вченим виокремити сформовану Антропосферу в часовому етапі, названому Антропоценом. Здоров'я людини і здоров'я довкілля необхідно оцінювати з урахуванням екосистемних послуг, в яких грунти мають виключну роль, а значення грунтового покриву в біосфері залишається унікальним. Біогеохімічні взаємодії у грунтах відбуваються на різних рівнях і в різних часових інтервалах. Змінений антропогенними імпактами грунтовий покрив характеризується більшою неоднорідністю, що ускладнює оцінку його біогеохімічного статусу. Мікробні угрупування при цьому мають виключну значущість, а розуміння функцій грунтового покриву в біосфері та досягнення стабільного стану екосистемних послуг без урахування діяльності мікробіоти неможливе. Це вимагає перебудови методології наукових досліджень з урахуванням найновіших інструментів та підходів. Зокрема аналіз екологічних ризиків потребує трансформації схем обстеження, а визначальним у стратегії відбирання проб мають стати показники грунтів. Зростає роль картографічного моделювання та районування на базі інноваційних програмних продуктів, в яких поєднано обчислення, аналіз, інтерполяцію та власне симуляцію вмісту і поведінки хімічних елементів у грунтах під конкретні прикладні запити та для цілей менеджменту загалом. Встановлення максимально допустимих концентрацій на основі екотоксикологічних досліджень - надскладне завдання, а тому й використання фонових значень або граничних рівнів залишається дискусійним. Однозначно, що характер біогеохімічних параметрів грунтового покриву є конкретно-регіональний, а не загальний для будь-яких територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.3 с1 + Е072.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського