РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701333<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пліско І. В. 
Створення національної карти запасів органічного вуглецю в грунтах України / І. В. Пліско, О. М. Бігун, В. В. Лебедь, С. Г. Накісько, Ю. В. Залавський // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2018. - Вип. 87. - С. 57-62. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено поетапний процес побудови національної карти запасів органічного вуглецю, створеної за сприяння Глобального грунтового партнерства (ГГП) відповідно до вимог Угоди між організацією з продовольства і сільського господарства при Організації Об'єднаних Націй (ФАО) та ННЦ "ІГА імені О. Н. Соколовського". Детально описано методику збирання та обробки даних, підготовки допоміжних растрових шарів і просторового моделювання відповідно до цифрової методології картографування грунтів. Дані, репрезентативні для представлення різноманітності грунтового покриву країни на карті, зібрано з 16 дослідних і наукових установ. Екологічні складові, які використано для просторового моделювання, охоплювали більшість чинників, що впливають на розподіл вуглецю: тип грунту, материнська порода, рельєф, клімат, біомаса і тип землекористування. Для поліпшення прогнозування використано супутникові знімки високої роздільної здатності в інфрачервоному спектрі. Моделювання розподілу SOC виконано з використанням методу Random Forest, що надало змогу створити карту з допустимою похибкою для обраної методології. Представлено першу національну карту запасів грунтового органічного вуглецю у верхньому 0 - 30 см шарі грунту з високою роздільною здатністю (1 км х 1 км), яку було інтегровано в Глобальну карту грунтового органічного вуглецю (GSOC).


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.341.0 + Д174.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського