РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701334<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лактіонова Т. М. 
Досвід створення і використання семи баз даних в лабораторії Геоекофізики грунтів / Т. М. Лактіонова // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2018. - Вип. 87. - С. 63-71. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Висвітлено особливості розвитку напряму створення наборів і баз грунтових даних для розв'язання наукових завдань лабораторії Геоекофізики грунтів Національного наукового центру "Інститут грунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського". У хронологічній послідовності представлено опис семи баз даних, створених співробітниками лабораторії та стисло продемонстровано результати використання нагромадженої інформації. Історію зародження і розросту інформаційної тематики описано від першої спроби зведення у паперовому довіднику результатів власних експедиційних досліджень співробітниками лабораторії до створення сучасної повноцінної бази профільних геопозиціонованих грунтових даних і участі лабораторії у великих міжнародних базах даних у творчій співпраці з інтернаціональними колективами вчених. Методологія формування баз даних в лабораторії завжди грунтувалася на принципі збереження всієї доступної інформації, що стосується обстежень і досліджень грунтового покриву України. Було зібрано як безпосередні характеристики грунтів, так і супутні фізичні дані, пов'язані з формуванням і варіабельністю властивостей грунтів. Домінантами методичних підходів є також забезпечення багатофункціональності й асоціативності баз даних. Цей принцип надав змогу широко використовувати набори даних у наукових дослідженнях і прикладних розробках у великому тематичному колі, а також делегувати набори даних до міжнаціональних геоінформаційних систем. З метою опрацювання нагопичених даних було поступово розроблено спеціальні методичні підходи й алгоритми картографо-аналітичного оцінювання стану і якості грунтів та прогнозування їх змін з використанням педотрансферних правил. Було розроблено власну теорію грунтово-технологічного районування орних земель України, ілюстровану набором картографічних матеріалів. Опрацюванням великої кількості параметрів фізичних властивостей грунтів створено алгоритм визначення фізичної якості грунту як складової об'єктивної оцінки його статусу. Всі бази даних, створені лабораторією, розглядаються як внесок у розроблювану наразі Грунтову інформаційну систему України, яка є методологічною основою майбутньої діяльності Українського грунтового інформаційного центру.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського