РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко А. О. 
Психоемоційні аспекти стану вагітних із загрозою передчасних пологів / А. О. Шевченко, Ю. Я. Круть // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 51-55. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення психоемоційного статусу вагітних із загрозою передчасних пологів (ПП). Обстежено 92 жінки з одноплідною вагітністю у терміні гестації 22 - 34 тиж. До основної групи ввійшли 32 вагітні з загрозою ПП, які отримували стандартну терапію; до групи порівняння - 30 вагітних із загрозою ПП, з якими проведено психопрофілактичну бесіду щодо їх стану; до контрольної групи - 28 жінок із фізіологічним перебігом вагітності. Критеріями виключення були: багатоплідна вагітність, тяжка екстрагенітальна патологія; прееклампсія; аномалії статевих органів; вагітність, що настала за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Психоемоційний стан жінок оцінювали шляхом опитування за допомогою шкали, запропонованої С. Д. Спілбергером та адаптованої Ю. А. Ханіним (1978). Для оцінювання комфортності стану вагітності у пацієнток вибрано опитувальник САН. У ході вивчення рівня тривожності у вагітних із загрозою ПП за допомогою опитувальника С. Д. Спілбергера та Ю. А. Ханіна встановлено достовірну різницю у величині ситуативної тривожності (СТ) в основній групі та групі порівняння. Рівень СТ був достовірно більшим у вагітних основної групи та становив 44,38, що в 1,31 разу більше, ніж у групі контролю. У рівні особистісної тривожності (ОТ) вдалося виявити статистичну відмінність між групою порівняння та контролю. В основній групі високий і середній рівні СТ розподілились порівну - по 50 %, а у групі порівняння так: середній рівень - 56,25 %, високий - 34,37 %. В основній групі середній рівень ОТ виявлено у 43,75 % вагітних, високий рівень у 56,25 %. У групі порівняння високий рівень ОТ був майже у 60 % вагітних, середній - у 40,63 %. У вагітних основної групи найбільш знижений у порівнянні з нормою (контрольна група) згідно з опитувальником САН був компонент "Активність" (Mann-Whitney U-test), менша різниця спостерігалась за показником "Самопочуття". Показник "Настрій" був достовірно нижчим в основній групі у порівнянні з групою контролю (Mfnn-Whitney U-test). Встановлено, що використання тестових методик надає можливість здійснити раннє виявлення відхилень у психологічному стані вагітних і своєчасну їх корекцію з метою зниження ризику невиношування вагітності та перинатальної патології. Для отримання максимальної ефективності лікування загрози переривання вагітності, де визначальною ланкою є спадкоємність і послідовність у веденні жінок у період гестації, у практичній роботі акушерів-гінекологів жіночих консультацій, відділень патології вагітних окрім застосування стандартного алгоритму лікування загрози передчасних пологів необхідно долучати психолога та використовувати методологію психопрофілактики та психокорекції ускладнень гестаційного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219 + Р645.027 + Р716.216.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського