РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701725<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жабченко І. А. 
Вплив мікронутрієнтного статусу на перебіг вагітності у жінок - переміщених осіб / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, С. В. Тертична-Телюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 56-60. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Найменш дослідженою проблемою сучасного акушерства є психологічний стан під час вагітності та пологів у жінок, що зазнали впливу негативних подій сьогодення, зокрема військової агресії, адже саме гормони стресу зумовлюють зрив адаптації, метаболічні розлади. Мета дослідження - вивчення особливостей перебігу вагітності та пологів, пов'язаних з психоемоційним станом та нутритивним статусом у жінок-переміщених осіб для подальшого вдосконалення програми антенатального догляду. Для досягнення мети проведено проспективне динамічне клініко-параклінічне обстеження 96 вагітних тимчасово переміщених осіб із гестаційним терміном понад 22 тиж (основна група), які пройшли курс лікування та народжували у Центральній міській лікарні у м. Рубіжне та перинатальному центрі у місті Сєвєродонецьк Луганської області. До групи контролю ввійшли 39 довільно відібраних вагітних, які живуть у районах, що постійно перебували під контролем України. Всі вагітні були обстежені (клініко-лабораторне та спеціальне акушерське обстеження). Концентрацію у сироватці крові кальцію, магнію, трансферину та феритину визначено методом твердофазного імуноферментного аналізу та турбідиметричним методом. В основній групі вагітних концентрація кальцію у сироватці крові у порівнянні з фізіологічними стандартами була вищою на 19,2 %. Це на 9,6 % більше у порівнянні з аналогічним показником у контрольній групі вагітних. У той самий час жінки в основній групі мали низький рівень концентрації магнію. Притаманним було явище дефіциту заліза, яке проявлялося зниженням концентрації феритину і збільшеним вмістом трансферину. Лабораторні ознаки виснаження депо заліза діагностовано у 72,9 % вагітних із числа внутрішньо переміщених осіб, а у 15,6 % із них дефіцит заліза зареєстровано вже у I триместрі вагітності. Зроблено висновки, що з урахуванням виявлених закономірностей доцільно класифікувати вагітних з числа внутрішньо переміщених осіб як групу високого ризику розвитку акушерських і перинатальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 + Р645.027

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського