РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дронова В. Л. 
Комплекс заходів щодо покращання психологічного стану у жінок з гінекологічною, хірургічною та симультанною патологією перед хірургічним лікуванням / В. Л. Дронова, О. І. Дронов, О. М. Мокрик, Р. С. Теслюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 79-83. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - розроблення комплексу заходів щодо покращання психологічного стану у жінок із гінекологічною, хірургічною та симультанною патологією перед хірургічним лікуванням на підставі проведених 3-річних наукових досліджень. Для вирішення поставлених завдань у дослідження залучено 106 пацієнток, які були розподілені на 3 групи. До першої групи ввійшла 31 пацієнтка з симультанною хірургічною патологією. До другої - 48 пацієнток з ізольованою гінекологічною патологією. Пацієнткам першої та другої груп оперативні втручання проведено у відділенні оперативної гінекології ДУ "ІПАГ ім. акад. О. М. Лук'янової НАМН України". До третьої - 27 пацієнток з ізольованою хірургічною патологією, яким хірургічну допомогу надавали у хірургічних відділеннях Київської міської клінічної лікарні N 10. На підставі визначення особливостей психологічного стану за методиками Спілбергера - Ханіна та Бека пацієнток усіх трьох груп з симультанною, ізольованою гінекологічною та хірургічною патологією розподілено на дві підгрупи: з депресивними розладами та з тривожними станами. Розподілення пацієнток на підгрупи згідно з результатами оцінювання особливостей психологічного стану виявилося наступним. Серед пацієнток першої досліджуваної групи переважали хворі з тривожними станами - 24. Депресивні розлади діагностовано у 7 пацієнток. Серед пацієнток другої групи з ізольованою гінекологічною патологією у 26 виявлено тривожні стани та у 22 - депресивні розлади. У третій групі хворі з ізольованою хірургічною патологією розподілились наступним чином: 17 - з тривожними станами, 10 з депресивними розладами. Слід зазначити, що були діагностовані порушення психологічного стану пацієнток легкого та середнього ступеня. Порушень тяжкого ступеня в жодній з досліджуваних груп виявлено не було. Розроблено алгоритм заходів психологічної реабілітації пацієнток із гінекологічною, хірургічною та симультанною патологією перед хірургічним втручанням. У першій групі пацієнток з симультанною хірургічною патологією діагностовано переважно тривожні розлади психологічного статусу. У другій і третій групах у пацієнток з ізольованою гінекологічною та хірургічною патологією відповідно виявлено як депресивні, так і тривожні розлади легкого та середнього ступеня вираженості. На підставі виявлених особливостей змін психологічного статусу та ступеня їх вираженості розроблено адекватні лікувальні заходи психологічної реабілітації, представлені у формі алгоритму дій із використанням психологічного впливу (бесіда, консультація) та медикаментозної корекції (препарат біфрен у середньотерапевтичних дозах), що надало можливість провести корекцію психологічної рівноваги та покращити результати хірургічного лікування пацієнток з симультанною, ізольованою гінекологічною та хірургічною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7 + Р645.027 + Р645.025.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського