РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701731<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Круть Ю. Я. 
Клініко-анамнестичні особливості різних форм гіперпластичних процесів ендометрія у поєднанні з міомою матки / Ю. Я. Круть, Н. А. Земляна // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 84-87. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Незважаючи на велику кількість досліджень, присвячених вивченню гіперпластичних процесів ендометрія (ГППЕ), багато питань патогенезу, діагностики, лікування та профілактики цієї патології до сьогодні залишаються невирішеними. Мета дослідження - визначення клініко-анамнестичних особливостей ГППЕ за даними ретроспективного аналізу. Обстежено 125 пацієнток із різними формами ГППЕ, які знаходились на лікуванні у гінекологічному відділенні КУ "Міська клінічна лікарня N 7" м. Запоріжжя. Пацієнтки були розподілені на групи залежно від конкретної форми гіперплазії ендометрія. До першої групи ввійшли 34 хворі на просту гіперплазію ендометрія (ГПЕ) без атипії (середній вік - 42 роки). До другої групи ввійшли 47 пацієнток із комплексною ГПЕ без атипії (середній вік - 42 роки). До третьої групи ввійніли 44 пацієнтки з поліпами ендометрія (середній вік - 42 роки). Пацієнткам проведено ультразвукове обстеження на апараті "MyLab50" ("Esaote", Італія) та відеогістероскопію ("Karl Storz", Німеччина). Морфологічне дослідження макропрепаратів виконано у патологоанатомічному відділенні Університетської клініки ЗДМУ. Достовірні відмінності за віком були лише у групі простої гіперплазії, де пацієнтки з міомою були старшими на 19,5 %. Частота артеріальної гіпертензії (АГ) була достовірно вищою у групах простої (на 14,1 %) і комплексної гіперплазії (на 7,7 %) у порівнянні з групою поліпів ендометрія. Частота поєднання міоми матки та ГППЕ була достовірно вищою за комплексної ГПЕ без атипії у порівнянні з групою простої гіперплазії та поліпів ендометрія. Аденоміоз також достовірно частіше спостерігався у пацієнток з комплексною у порівнянні з групою простої ГПЕ. Основною причиною звернення до лікаря пацієнток з ГППЕ були порушення репродуктивної функції у формі безплідності, що співвідноситься з даними досліджень інших авторів. Безплідність дещо частіше спостерігалась у пацієнток з комплексною гіперплазією (40,7 %). Встановлено, що жінки з простою гіперплазією у поєднанні з міомою матки були достовірно старшими за віком від хворих без міоми. У пацієнток з ГППЕ найбільш поширеною коморбідною патологією була міома матки, яку достовірно частіше виявляли у пацієнток з комплексною гіперплазією. З коморбідної соматичної патології у пацієнток з ГППЕ частіше виявляли АГ, яка була достовірно більш поширеною у групах простої та комплексної гіперплазії. Основною причиною звернення до лікаря жінок із ГППЕ та міомою матки були порушення репродуктивної функції у формі безплідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41 + Р569.714

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського