РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Геник Н. І. 
Особливості біоелектричної активності мозку у жінок з плацентарною дисфункцією із урахуванням типу психологічної компоненти гестаційної домінанти / Н. І. Геник, Н. В. Якимчук // Архів клініч. медицини. - 2018. - № 2. - С. 4-7. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Актуальним залишається вивчення впливу вегетативної нервової системи на перебіг вагітності, пологів та стан плода. Зміни параметрів електроенцефалографії (ЕЕГ) можіть виявлятися задовго до реалізації клінічної симптоматики при ускладненому перебігу вагітності. Мета роботи - оцінка ЕЕГ у жінок з плацентарною дисфункцією та гестаційними ускладненнями із врахуванням типу психологічної компоненти гестаційної домінанти (ПКГД). Проведено ЕЕГ у 60 вагітних з гестаційною гіпертензією та дистресом плода при вагітності у віці від 19 до 45 років. Основна група - 40 пацієнток, які були розподілені за типами ПКГД: ейфоричний - 10 пацієнток, тривожний та депресивний тип - 20 вагітних, гіпогестогнозичний тип - 10 пацієнток. Групу порівняння - 20 пацієнток із оптимальним типом ПКГД та фізіологічним перебігом першої половини вагітності. Оцінку ПКГД проводились за методикою "Тест ставлень вагітної" за Добряковим І. В. Реєстрацію, спектральний та когерентний аналіз ЕЕГ проведено з допомогою програмно-апаратного комплексу"BrainTest-24". ЕЕГ пацієнок із групи порівняння відповідала сучасним уявленням щодо фізіологічної норми. В основній групі такі зміни ЕЕГ: загострені форми альфа-коливань (77,5 %), високий індекс швидких ритмів, спалахи гострих хвиль при навантаженні, порушення фронто-окнипітального градієнта з акцентом на передніх відділах півкуль. Висновки: застосування ЕЕГ у жінок з різними типами ПКГД у випадку прогресування плацентарної дисфункції та клініки прееклампсії на її тлі дозволяє визначити характерні зміни та модифікувати програму терапевтичних заходів та диференціювати акушерську тактику й терміни розродження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.216.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського