РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701987<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравець О. В. 
Порівняльний аналіз результатів заміщення половинних дефектів язика у онкологічних хворих при застосуванні різних реконструктивних підходів / О. В. Кравець, В. С. Процик, О. О. Колеснік, О. В. Хлинін, В. Г. Гур'янов // Онкология : прил. к журн. "Experimental Oncology". - 2018. - 20, № 4. - С. 281-286. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - порівняння результатів пластичного заміщення половинних дефектів язика із застосуванням вільного променевого аутотрансплантата передпліччя та регіонарних клаптів і субментального або надключичної артерії. До дослідження було включено 38 хворих на рак язика та слизової оболонки дна ротової порожнини III - IV стадій, яким було проведено хірургічне лікування в обсязі гемірезекції язика та шийної лімфодисекції. Хворі перебували на лікуванні у відділенні пухлин голови та шиї Національного Інституту раку у період з 2014 по 2016 рр. Пацієнтів було розподілено на 3 групи залежно від виду реконструктивної методики, застосованої для заміщення половинного дефекту язика. Першу групу склали 11 пацієнтів, у яких усунення дефекту проводили регіонарним клаптем надключичної артерії. Другу - 12 хворих, у яких для заміщення дефекту було використано вільний променевий аутотрансплантат передпліччя. Третю - 15 пацієнтів, у яких усунення дефекту проводили регіонарним субментальним клаптем. Порівнювали тривалість оперативного втручання, термін стаціонарного лікування, післяопераційні ускладнення, ускладнення після пересадки клаптів та в донорській ділянці, функціональний статус і якість життя хворих. Зазначено, що середній час операції у пацієнтів 2-ї групи становив <$E9,6~symbol С~0,4> год проти <$E5,4~symbol С~0,2> і <$E5,6~symbol С~0,3> год у хворих 1-ї та 3-ї груп відповідно (p << 0,05). Частота ускладнень у донорській ділянці в цій групі становила 49,9 % проти 9,1 % у хворих 1-ї та 6,7 % у пацієнтів 3-ї групи (p = 0,01). Статистично значущих відмінностей у термінах стаціонарного лікування (p = 0,17), частоті ускладнень після пересадки клаптів (p = 0,59), частоті післяопераційних ускладнень (p = 0,94), функціональному статусі (p >> 0,05) та якості життя (p >> 0,05) між групами не виявлено. Застосування вільного променевого аутотрасплантата передпліччя пов'язано зі зростанням ризику розвитку ускладнень у донорській ділянці (відношення шансів = 14; 95 % довірчий інтервал 1,4 - 143) у порівнянні з використанням субментального клаптя та клаптя надключичної артерії. Висновки: застосування регіонарних клаптів (субментального та надключичної артерії) у порівнянні з вільним променевим аутотрансплантатом передпліччя достовірно зменшує тривалість оперативного втручання та частоту ускладнень у донорській ділянці. Статистично значущих відмінностей у термінах стаціонарного лікування, частоті ускладнень після пересадки клаптів, післяопераційних ускладнень, функціональному статусі та якості життя хворих між пацієнтами досліджуваних груп не виявлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського