РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702006<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чайка К. В. 
Аналіз сексуальної функції, як однієї із важливих складових якості життя пацієнток з ранньою маніфестацією генітального пролапсу / К. В. Чайка, Ю. В. Лавренюк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 103-113. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати оцінки сексуальної функції пацієнток за ранніх проявів генітального пролапсу (ГП) з використанням анкети-опитувальника - Pelvic Organ Prolapse and Incontinence Sexual Function Questionnaire (PISQ-12). Проведений аналіз сексуальної функції показав, що зниження частоти досягнення оргазму, диспареунія, як основні симптоми сексуальної дисфункції, достовірно частіше відзначаються у пацієнток з раннім маніфестом пролапсу тазових органів (ПТО), що безумовно знижує якість їх життя. Мета дослідження - аналіз сексуальної функції як однієї із важливих складових якості життя пацієнток з раннім маніфестом генітального пролапсу (згідно з класифікацією Pelvic Organ Prolapse Quantification (POP-Q) 1 - 2 стадія). У дослідженні взяли участь 120 жінок, з середнім віковим показником <$E40,5~symbol С~2,5> років. Всіх пацієнток в ході дослідження було розподілено на групи: I група - основна (n = 60) з проявами генітального пролапсу, що відповідали 1 - 2 стадії згідно класифікації POP-Q та II група - контрольна (n = 60), до якої було включено пацієнток, що звернулися на плановий профілактичний огляд. В ході аналізу складових сексуальної дисфункції було виявлено, що такий симптом, як диспареунія, достовірно частіше зустрічається у пацієнток I групи (p << 0,05) на противагу II - контрольній групі. Варто зазначити практично однаковий ступінь задоволення сексуальним життям - 88,3 % - у пацієнток контрольної групи на противагу - 78,3 % пацієнткам основної групи з раннім маніфестом пролапсу. Висновки: опитувач для оцінки сексуальної функції у жінок з пролапсом тазових органів і нетриманням сечі - Pelvic Organ Prolapse and Incontinence Sexual Function Questionnaire (PISQ-12) може бути використаний для проведення диференційної оцінки клінічних проявів сексуальних порушень у пацієнток з генітальним пролапсом з метою можливості їх кращої корекції під час подальшого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.760.53 + Р120.45 + Р705.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського