РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702010<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косаківська І. А. 
Хірургічне лікування гіпертрофії піднебінних мигдаликів у дітей / І. А. Косаківська // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 160-170. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У разі гіпертрофії піднебінних мигдаликів (ГТПМ) найчастіше проводять хірургічні втручання по їх зменшенню, рідше виконують тонзилектомію. Мета дослідження - вибір найбільш оптимальної тактики лікування ГТПМ у дітей. Під спостереженням в клініці перебувало 77 дітей з ГТПМ віком від 2 до 14 років. У дітей віком до 3 років за допомогою біполярних інструментів видаляли нижню і частково середню частини мигдалика та зберігали верхній полюс. У дітей з гіпертрофією III ступеня, старше 3 років, у більшості випадків (за рівномірної гіпертрофії) виконували тонзилопластику. Пацієнтам з гіпертрофією мигдаликів II ступеня проводили підслизову електротермоадгезію (ЕТА) піднебінних мигдаликів за допомогою біполярних пристроїв з голкоподібними електродами. Після тонзилопластики післяопераційні рани у всіх випадках заживали первинним натягом. У дітей, яким видаляли нижню і частково середню частини мигдалика та зберігали верхній полюс, спостерігали повне загоєння рани та зменшення величини мигдаликів. Лакуни піднебінних мигдалин в області верхнього полюса були повністю збережені. У подальшому мигдалики змістились частково до низу і за розмірами та архітектонікою не відрізнялись від мигдаликів здорових дітей. У пацієнтів, яким проводилась підслизова ЕТА піднебінних мигдаликів, кровотечі не спостерігалось. Упродовж місяця піднебінні мигдалики зменшувались в розмірах. Висновки: під час вибору методу хірургічного втручання у дітей з ГТПМ слід враховувати вік дитини та величину і форму мигдаликів. У дітей віком до 3 років методом вибору є тонзилотомія з видаленням лімфоїдної тканини в області нижнього полюсу та видалення окремих гіпертрофованих ділянок біполярними інструментами або ЕТА піднебінних мигдаликів. Після 3 років у разі ГТПМ II ступеня рекомендовано викону-вати ЕТА мигдаликів, а у разі гіпертрофії III ступеня - тонзилопластику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.685.265.401.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського