РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702015<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бекетова Г. В. 
Особливості стану адаптації у підлітків з вегетативною дисфункцією та первинною лабільною артеріальною гіпертензією / Г. В. Бекетова, О. В. Солдатова, І. М. Соколенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 214-224. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані, одержані автором щодо використання аналізу варіабельності серцевого ритму для визначення стану адаптації у підлітків з вегетативною дисфункцією (ВД) та первинною лабільною артеріальною гіпертензією (АГ). Аналіз варіабельності серцевого ритму надає змогу оцінити функціональний стан дітей, стежити за його динамікою, виявляти різноманітні патологічні стани, одержувати інформацію про адаптаційний резерв організму. Мета роботи - визначити функціональну активність різних ланок регуляції серцевого ритму та ступінь напруження адаптаційних процесів у підлітків із ВД та первинною лабільною АГ. Було обстежено 45 дітей обох статей віком від 10 до 16 років, які перебувають під наглядом у кардіолога в дитячій поліклініці № 1 Дитячої клінічної лікарні № 9 м. Київ. У процесі дослідження було здійснено аналіз варіабельності ритму за допомогою монітору артеріального тиску та електрокардіосигналів добовому SDM23 (Україна). Оцінка ВСР проводилася в режимах часового та спектрального аналізу серцевого ритму. Проаналізовано інтегральні критерії і показник активності регуляторних систем (ПАРС) та індекс централізації (ІС). За результатами дослідження було встановлено, що у підлітків з вегетативною дисфункцією достатні адаптаційні можливості організму (ПАРС = <$E6,36~symbol С~0,15>), за мінімального напруження регуляторних систем механізми регуляції працюють з компенсаторним навантаженням. Натомість у більшості підлітків з первинною лабільною АГ стан адаптації виснажений (ПАРС = <$E8,75~symbol С~0,48>) або відображає перенапруження регуляторних систем (ПАРС = <$E6,50~symbol С~0,43>). Під час визначення ІС одержані дані перевищували норму. У підлітків з ВД ІС складав <$E1,5~symbol С~1,3> ум. од., а у підлітків з первинною лабільною артеріальною гіпертензією ІС = <$E1,2~symbol С~1,09> ум. од., що вказує на посилення центральних контурів впливів в управлінні. Висновки: у більшості підлітків з ВД (51,35 %) та підлітків з первинною лабільною АГ (37,5 %) виявлено напруження і перенапруження регуляторних систем, для яких характерна недостатність пристосувальних і захисних механізмів. Натомість у половини обстежених хворих з первинною лабільною АГ (50,0 %) діагностовано стан виснаження та лише у 27,02 % хворих з ВД були прояви зриву адаптації. На підставі вивчених даних можна сказати, що є необхідність подальшого цілеспрямованого вивчення варіабельності серцевого ритму з метою визначення прогнозу захворювання та підвищення ефективності лікування хворих з урахуванням виявлених змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030 + Р733.628.063 + Р733.410.109

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського