РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702030<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Біляєв А. В. 
Залежність частоти післяопераційних стресових виразок від периферичного кровотоку у дітей / А. В. Біляєв, Ю. А. Іскра // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 376-385. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Після перенесеного оперативного втручання значно зростає ризик загострення хронічних запальних процесів слизової оболонки (СО) верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ), також можливий розвиток ерозивно-виразкових змін у раніше умовно-здорових осіб і так звані "стрес-індуковані зміни" (СІЗ). Внаслідок розвитку хірургічної техніки та розширення об'єму оперативних втручань дана проблема стала в ряд актуальних. Мета дослідження - аналіз залежності проявів СІЗ СО у дітей у післяопераційному періоді від інтраопераційної динаміки периферичного кровообігу за даними інфрачервоної спектрометрії (NIRS). Під час дослідження було проведено комплексне клінічне обстеження 75 дітей віком 2 міс. - 17 років, яким передбачалось оперативне втручання у плановому порядку тривалістю понад 1 год. На етапі передопераційної підготовки всім пацієнтам було проведено клініко-лабораторні дослідження, загальноприйняті в дитячій хірургії, а також було виконано фіброезофагогастродуоденоскопію (ФЕГДС) за день до операції та у ранньому післяопераційному періоді. 63 пацієнтам виконано інтраопераційну реєстрацію периферичного кровотоку за допомогою NIRS-оксиметра INVOS5100C. На етапі післяопераційного обстеження під час ФЕГДС (4 - 10 доба після оперативного втручання) характерні СІЗ СО шлунку було виявлено у 25 пацієнтів (33,3 % вибірки). Після проведених розрахунків (ROC-аналіз) значення NIRS у пацієнтів з проявами СІЗ у післяопераційному періоді в середньому становило 63,13 +/- 1,39, в той час як у пацієнтів без післяоперативних ускладнень з боку ШКТ - 67,80 +/- 1,97; оцінку суттєвості різниці між пацієнтами з незміненим станом СО ШКТ у післяопераційному періоді та пацієнтами, що мали виразково-ерозивні зміни, залежно від нозології розраховано згідно критерію Манна - Уітні. Отже, значення NIRS <$Esymbol Г~63,13> +/- 1,39 - пороговий показник, що може передувати розвитку СІЗ СО ШКТ у післяопераційному періоді. Вікової залежності не відмічалось. Висновки: частота СІЗ у післяопераційному періоді у дітей складає 33,3 %, що зумовлює актуальність обраного напрямку дослідження. Серед пацієнтів зі змінами СО у післяопераційному періоді частіше реєструвались нижчі значення NIRS, ніж в тих, чия слизова не зазнала СІЗ. NIRS <$Esymbol Г~63,13> +/- 1,39 - пороговий показник, що може передувати розвитку СІЗ СО у післяопераційному періоді. Отже, оперативне втручання є стресовим фактором, що може зумовити розвиток виразок/ерозій у раніше умовно-здорових осіб. Розширення об'єму оперативних втручань поставили дану проблему в ряд актуальних. Також окрему роль слід віднести розвитку ринкових відносин і формування сучасної системи фінансування лікувально-діагностичного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.2 + Р733.457.465.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського