РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702048<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sklyarov I. O. 
Application of monosymmetrical I-beams in light metal frames with variable stiffness = Застосування моносиметричних двотаврових перерізів у легких сталевих рамах змінної жорсткості / I. O. Sklyarov // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2016. - Вип. 1. - С. 30-34. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Досліджено ефективність використання моносиметричних двотаврів з гнучкою стінкою в рамних конструкціях змінного перерізу, особливостям їх розрахунку і конструювання. Мета роботи - підтвердження доцільності застосування двотаврів з гнучкою стінкою як легких несучих металевих каркасів будівель універсального призначення. Для зменшення витрат металу рама умовно розбивається на кілька окремих ділянок відповідно до епюри згинальних моментів так, щоб у стиснутій або більш напруженій зоні перерізу розташовано пояс з більшою площею, а у розтягнутій або менш напруженій полиці - пояс з меншою площею. Отримані таким чином перерізи мають меншу площу порівняно з симетричними профілями. Додаткове зменшення згинальних моментів забезпечується також внаслідок зміщення осей елементів змінного перерізу. Проведені розрахунки і підбір перерізів елементів рами показали, що шляхом використання моносиметричних перерізів можна досягти зменшення маси несучих елементів на 10 % порівняно з симетричними профілями змінної жорсткості. Ефективність запропонованого конструктивного рішення підтверджується порівнянням маси спроектованої рамної конструкції з існуючим аналогом - рама симетричного профілю легша на 15,3 %, моносиметричного профілю - на 27 %. Висновки: Аналіз напружено-деформованого стану конструкцій показав: по-перше, через несиметричність профілю відбувається зміщення центра ваги перерізу, що призводить до перерозподілу внутрішніх зусиль у рамі; по-друге, через малу площу перерізу розтягнутих поличок складніше забезпечити стійкість плоскої форми згину ригелів, що призводить до необхідності розкріпляти карнизні ділянки ригелів в'язями з меншим кроком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж434-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського