РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702050<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kardasevich O. O. 
Exergy balance and efficiency of the absorptive and adsorptive processes by the example of deaerator = Ексергетичний баланс і ефективність сорбційних і десорбційних процесів на прикладі деаератора / O. O. Kardasevich, V. V. Chichenin, A. S. Hrytsayenko // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2016. - Вип. 1. - С. 41-48. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Оцінено ефективність хіміко-технологічних процесів на основі ексергетичного методу аналізу на прикладі процесів в деаераторі. Мета роботи - демонстрація особливостей застосування ексергетичного методу аналізу до сорбційних і десорбційних процесів на прикладі деаератора. Перевагою ексергетичного методу є врахування не лише кількості, але й якості потоків енергоресурсів і багатокомпонентних матеріальних потоків, які характеризують енергетичний баланс будь-якої енерготехнологічної системи. Складність ексергетичного аналізу апаратів з багатокомпонентними потоками полягає в тому, що основний технічний ефект процесу проявляється подвійно: в одному випадку основне завдання - отримати потік чистої води, в іншому випадку - потік концентрату. Для тих процесів, де основним завданням є отримання чистої води, ексергетичний ефект проявляється в збільшенні ексергії цього потоку. У процесах, де основне завдання - згущення розчину, корисний ефект полягає в зростанні ексергії концентрату. Наочно і чисельно проілюстровано величини ексергетичних потоків, у тому числі й ексергії сорбції і десорбції газів, що характеризують хімічні й термічні перетворення в деаераторі. Показано надзвичайно низьку ефективність процесів видалення кисню в деаераторі з точки зору перетворень ексергії і можливість виявлення шляхів вдосконалення процесів видалення газів на основі ексергетичного методу. Розрахунок потоків термічної і фізико-хімічної ексергії засвідчує, що деаератор на 95 % ефективний як теплообмінник і абсолютно неефективний як масообмінник (0,071 %). Дана методика надає можливість оцінювати хіміко-технологічні процеси, в яких відбувається розподіл компонентів і, отже, придатна не тільки для газових складових, але й для твердих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського