РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702056<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Arhipova V. V. 
Calculation of kinetic parameters of amino-formaldehyde polymers formation in the presence of calcium ions = Розрахунок кінетичних параметрів утворення карбамідоформальдегідних полімерів в присутності іонів кальцію / V. V. Arhipova, R. V. Smotraiev, O. V. Gruzdevа // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2016. - Вип. 1. - С. 89-96. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Карбонат кальцію - один із широко використовуваних наповнювачів композиційних матеріалів. Сфери його застосування залежать від дисперсного складу, форми частинок та ін. Модифікація карбонату кальцію високомолекулярними полімерами дозволяє в широкому діапазоні змінювати його характеристики і властивості поверхні. Модифікація карбонату кальцію часто проходить з використанням карбамідоформальдегідних полімерів (КФП). Мета роботи - визначення кінетичних характеристик процесу поліконденсації карбамідоформальдегідних полімерів в присутності йонів кальцію. Механізм поліконденсації КФП складний і залежить від багатьох чинників. Поліконденсація КФП проходила за таких умов: температура - 20, 30, 60 <$E symbol Р>С; мольне співвідношення карбаміду до формальдегіду - 1 : 1,25; тривалість поліконденсації - 2 години; масове співвідношення CaCo3 : КФП = 1:1. Процес поліконденсації проводився в розчині хлориду кальцію з pH 2 - 5,5. У процесі експерименту визначали концентрацію формальдегіду і метилольних груп хімічним титриметричним методом. Показано, що проведення процесу поліконденсації КФП в присутності йонів Са<^>2+ при їх концентрації від 0 до 2,25 моль/л (0 - 90 г/л) приводить до прискорення процесу при температурі 20 <$E symbol Р>С більш, ніж в 1,8 разу. Подальше збільшення концентрації Ca<^>2+ призводить до зниження швидкості процесу. При температурі 30 <$E symbol Р>С швидкість практично не змінюється у діапазоні концентрацій Ca<^>2+ від 0 до 2,25 моль/л і далі несуттєво знижується. При температурі 60 <$E symbol Р>С для всього діапазону концентрацій Ca<^>2+ спостерігається зменшення швидкості процесу. Вплив Ca<^>2+ на процес поліконденсації підтверджує раніше висунуте припущення про утворення слабких зв'язків між КФП і йонами кальцію, які при низьких температурах перешкоджають гідролізу метиленсечовини і руйнуються при підвищенні температури процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-382

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського