РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702059<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalenko I. L. 
Emulsifier development for high-concentrated reverse emulsions = Розробка емульгатора для висококонцентрованих зворотних емульсій / I. L. Kovalenko, V. P. Kuprin // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2016. - Вип. 1. - С. 72-80. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Зворотні емульсії знайшли широке застосування в гірничорудній промисловості як матриці емульсійних вибухових речовин і бурових промивних рідин. Визначальною характеристикою зворотних емульсій промислових вибухових речовин є висока стабільність і стійкість до кристалізації. Мета роботи - оцінка механізму дії емульгаторів типу SMO і деяких PIBSA-похідних, найбільш широко застосовуваних у світовій практиці, а також розробка ефективного вітчизняного емульгатора зворотних емульсій. Напівдинамічним методом з використанням зворотного сталагмометра визначено зниження міжфазного натягу на межі "вода / дизельне паливо" в присутності 0,5 % мас. сорбітану моноолеата різних виробників. З використанням обраних емульгаторів за допомогою динамічною міксера приготовлено емульсії на базі монорозчину аміачної селітри і дизельного палива такого складу, % мас.: аміачна селітра - 76,8; вода - 15,6; дизельне паливо - 6,0; емульгатор - 1,6. За результатами досліджень міжфазного натягу "вода / розчин ПАР в дизельному паливі", стійкості емульсій на монорозчині аміачної селітри і ІЧ-спектрів SMO різних виробників встановлено, що наявність в продукті домішок олеїнової кислоти, ді- і триолеатів призводить до зниження міжфазної активності, підвищення маслорозчинності емульгатора і зниження стійкості емульсій до кристалізації. На основі аналізу спектральних даних висловлено припущення щодо можливості специфічної взаємодії за механізмом "спектрального резонансу" між емульгаторами типу PIBSA-МЕА, LZX і зародками кристалів нітрату амонію NH4NO3 в дисперсній фазі емульсії. Реалізовано амідування рослинних масел моноетаноламіном при знижених температурах (90 - 100 <$Esymbol Р>С), і методом ІЧ-спектроскопії доведено наявність в продукті переважно амідів жирних кислот. Отримані аміни мають добру емульгуючу здатність як в динамічних, так і в статичних апаратах в різних режимах роботи. За спектральним даними показана можливість специфічної адсорбції отриманих амідів на зародках нітрату амонію, яка забезпечує гальмування процесів кристалізації емульсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.317-51-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського