РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702061<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mikhaylovskiy D. V. 
Numerical researches of DGRP-type experimental frames using the finite elements method = Чисельні дослідження експериментальних рам типу ДГРП за допомогою методу скінченних елементів / D. V. Mikhaylovskiy, D. M. Matuyschenko // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2016. - Вип. 2. - С. 14-23. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Одним з найрозповсюдженіших типів конструкцій з клеєної деревини є гнутоклеєні рами. З використанням гнутоклеєних рам побудовано багато споруд промислового і громадською призначення. Використання таких рам в спорудах з агресивним середовищем показало велику надійність. Однак, при всіх перевагах гнутоклеєних рам з клеєної деревини їх застосування стримується недосконалістю методик розрахунку напружень, які базуються на принципах розрахунку конструкцій з цільної деревини. Потреба ретельного дослідження і удосконалення методик розрахунку гнутоклеєних рам обумовлює актуальність теми дослідження. Мета роботи - чисельні дослідження експериментальних рам з подальшим вдосконаленням методик розрахунку напружень в карнизних вузлах гнутоклеєних рам. Для досягнення поставленої мети було проведено теоретичне визначення переміщень і компонент напруженого стану з використанням експериментальних пружних характеристик матеріалу рам. Клеєна деревина в порівнянні з цільною ближча до транстропної розрахункової схеми симетрії, згідно з якою механічні і пружні властивості будівельного матеріалу в площинах, перпендикулярних напрямку вздовж волокон деревини, є еквівалентними. Для достовірного визначення параметрів напружено-деформованою стану в елементах будь-якого обрису, отримання якісної картини розподілу напружень по всій довжині рами і встановлення закономірності зміни напружень у складі всієї конструкції використано програмний комплекс ЛІРА-САПР, в якому було реалізовано модель ортогональної анізотропії (ортотропії) в пластинчастих скінченних елементах. Аналізуючи отримані результати, можна зробити висновок, що в цілому збіг між теоретичними і експериментальними даними є задовільним. Можна стверджувати, що деформований стан рам, отриманий теоретичним розрахунком з врахуванням дійсних фізико-механічних характеристик матеріалу експериментальних конструкцій, є достовірним. Враховуючи те, що в стиснуто-згинальних елементах додатковий згинальний момент від нормальної сили є функцією переміщень, можна вважати, що даний розрахунок за методом скінченних елементів в ПК ЛІРА-САПР дозволяє цілком задовільно визначати напруження з врахуванням деформованої схеми рам і анізотропії фізико-механічних властивостей клеєної деревини.


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського