РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Remez N. S. 
Prediction of strain state of landfill considering soil foundation and angle of slope = Прогнозування деформованого стану полігона твердих побутових відходів з врахуванням грунтової основи і кута нахилу схилу / N. S. Remez, T. A. Osipova // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2016. - Вип. 2. - С. 40-46. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Сьогодні серйозною проблемою світового масштабу виступає збільшення обсягів накопичення побутових відходів. Україна займає одне з перших місць в світі за кількістю сміття на одиницю населення. В країні вже близько 7 % території знаходиться під твердими побутовими відходами, крім того щороку утворюється понад 52 млн. тонн побутового сміття. У зв'язку з цим гостро постає питання про стійкість полігонів після їх закриття для використання в подальшому як основи для інженерних споруд і конструкцій. Мета роботи - встановлення залежності осідання закритого полігона твердих побутових відходів від властивостей підстельних грунтів, а також від куга нахилу схилу полігона для прогнозування можливості використання його як основи споруди. Під час дослідження було враховано поетапне навантаження полігона шарами відходів, а також кут його нахилу. Покриваючий і підстельний шари описано моделлю Кулона - Мора. Тіло полігона змодельовано як слабкий грунт з урахуванням його повзучості, для цього використано модель Soft Soil Creep (SSC). Для чисельного розв'язання задачі використано метод скінченних елементів. Вперше побудовано математичну модель осідання полігона твердих побутових відходів з врахуванням геометричних і фізико-механічних параметрів полігона і грунтової основи, що дозволить у подальшому прогнозувати можливість використання полігона для будівництва на ньому споруд різного призначення. В результаті досліджень встановлено, що зі зменшенням кута нахилу схилу відбувається значне зменшення осідання полігона. Так, при зменшенні кута з 75o до 30o осідання зменшується на 5 - 22 % в залежності від типу грунтів основи. Найбільшше зменшення осідання спостерігається у найменш щільного грунту і у піску.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського