РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702136<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шамшина Н. В. 
Розв'язування завдань комп'ютерного моделювання у табличному процесорі EXCEL / Н. В. Шамшина // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 4. - С. 171-176. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто застосування табличного процесора Excel для розв'язування завдань комп'ютерного моделювання, а саме, побудові розрахункових та імітаційних моделей, що використовуються у навчанні. Розглянуто сутність комп'ютерного моделювання, призначення комп'ютерних моделей і позитивний вплив вивчення різних аспектів комп'ютерного моделювання на ефективність та якість всіх видів навчальної діяльності. Побудова комп'ютерної моделі - процес, який складається з декількох етапів: розробка інформаційної моделі, розробка математичної моделі, розробка алгоритмів і програм, створення обчислювальної моделі. У процесі навчання комп'ютерному моделюванню виникає проблема наближення технології побудови комп'ютерних моделей до початківця, який не знається на мові програмування. Доведено, що застосування Excel для створення комп'ютерних моделей є одним із шляхів вирішення даної проблеми. Наведено вимоги, яким повинна задовольняти комп'ютерна модель досліджуваної системи, та основні вимоги що висуваються до програм комп'ютерного моделювання. Проаналізовано та описано можливості Excel для побудови якісних комп'ютерних моделей; доведено, що Excel добре відповідає вимогам, які ставляться до програм комп'ютерного моделювання. Увагу приділено особливостям використання Excel для навчання комп'ютерному моделюванню та виділено наступні переваги: розв'язування завдань без програмування, шляхом завдання і копіювання формул; відображення процесу розв'язання на робочому аркуші, а не лише остаточного результату; легкість конструювання діаграм для візуалізації отриманих результатів. Розроблено приклади побудови комп'ютерних моделей в Excel, які ілюструють особливості технології моделювання: варіативність в розробці і виборі типів моделей; отримання ряду різних за адекватності моделей для модельованого об'єкту з різним ступенем деталізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.631 + З970.681-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського