РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702151<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khristo P. 
Experimental study into optimal interdependence of energy-time costs for emptying a dry dock / P. Khristo // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 4/2. - С. 35-55. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Оцінено вплив дискретних властивостей мікропроцесорної системи управління на основі Arduino Due на точність фізичної моделі докової насосної станції шляхом моделювання в MATLAB. При цьому враховано такі чинники, як період комутації ШІП, крок квантування по рівню і за часом АЦП і ЦАП мікропроцесора, час виконання програмного циклу, шум молодших розрядів АЦП, шум та інерційність датчика струму, а також відхилення параметрів ємнісних фільтрів, включених у канали зворотного зв'язку по напрузі, від номінальних значень, навантаження перетворювача і перепад напруги на клемах акумуляторної батареї. За результатами розрахунків стало ясно, що цим впливом можна знехтувати і дані, зібрані за допомогою фізичної моделі докової насосної станції, є достовірними. Шляхом фізичного моделювання отримано експериментальну залежність між витратами енергії-часу на спорожнення камери сухого дока, яка підтверджує можливість значної економії енергії, коли процес оптимізується за відповідним критерієм. Це стало можливим завдяки багатократному чисельному розв'язку крайової задачі безпосередньо на фізичній моделі. Знята характеристика свідчить про те, що за малих значень тривалості процесу спорожнення камери економія енергії, яка досягається за рахунок оптимального управління електроприводом насоса, є відносно невеликою в порівнянні з варіантом нерегульованого електроприводу. Проте у разі затягування процесу вона може досягати значень на рівні 13 %. Також звертає на себе увагу той факт, що починаючи з деякого значення часу спорожнення камери сухого дока, енергія вже практично не міняється, що робить раціональним введення неробочої паузи в закон оптимального управління об'єктом. Таким чином, підтверджено можливість і доцільність оптимізації процесу спорожнення камер сухих (наповнення - наливних) доків за критерієм енергоспоживання дослідним шляхом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974 + З565.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського