РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702167<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Boinik A. 
Development and investigation of methods of graphic-functional modeling of distributed systems / A. Boinik, O. Progonnij, O. Kameniev, A. Lapko, V. Kustov, D. Kuzmenko, O. Shcheblykina // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 4/4. - С. 59-69. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

У процесі дослідження розроблено метод геометричного моделювання розподілених систем і пов'язаних із ними технологічних об'єктів. В основу методу закладено використання функціональних графів. В контексті дослідження основними відмінностями таких графів є: моделювання технологічних об'єктів розподілених систем виключно вершинами, без застосування ребер для відтворення зазначених об'єктів; використання ребер виключно для відтворення зв'язків між об'єктами. Зважування вершин зазначених графів виконується за допомогою призначених функцій або функціоналів із повною відсутністю виваженості ребер. На відміну від найближчих аналогів, в основу аналітичної інтерпретації сформованих графічних моделей у запропонованому методі закладено не матриці інцидентності, а параметрично-топологічні матриці суміжності. За таких умов істотно змінюється принципи присвоєння вагових коефіцієнтів елементів графа: замість позиційного розподілу елементів вагових множин між комірками матриць використовується завдання зазначених елементів як аргументи функцій у складі функціональних вершин. За зазначеного підходу застосовано діагональний спосіб прописування функцій або функціоналів вершин у матриці суміжності. Завдання зв'язків між елементами графа за аналітичної інтерпретації виконується по введеному позиційному принципу з застосуванням додатної або від'ємної логіки. За такого підходу досягається можливість аналітичного формування множинних зв'язків між вершинами з довільною кількістю і спрямованістю, що раніше не застосовувалося в складі матриць суміжності. Крім цього, присвоєння елементам графа функціональних залежностей надає можливість відтворювати в складі геометричної моделі не тільки статичних, але й динамічних характеристик об'єктів, що моделюються. Практична цінність пропонованого методу полягає в підвищенні універсальності та спрощенні процедур автоматизованої конфігурації програмного забезпечення систем керування. Досягнення такого результату є можливим за рахунок скорочення обсягу даних, що вводяться, і можливості введення додаткових функцій об'єктів керування без правки вихідного коду. Додатково забезпечується вдосконалення формалізованого складання технічних завдань під час розроблення технічної документації та апаратного забезпечення розподілених систем. Крім того, є можливою інтеграція методу в існуючі системи САЕ і САПР, що забезпечує нарощування можливостей і створення принципово нових таких систем. Подальший розвиток запропонованого методу полягає у розв'язанні питань, пов'язаних з оптимізацією розподілу аргументів функцій вершин по комірках парамерично-топологічних матриць.


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського