РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702185<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Petrov A. 
Development of the method with enhanced accuracy for solving problems from the theory of thermopseudoelastic-plasticity / A. Petrov, Yu. Chernyakov, P. Steblyanko, K. Demichev, V. Haydurov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 4/7. - С. 25-33. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Складна поведінка тіл із псевдопружніх (ППМ) і псевдопружнопластичних (ПППМ) матеріалів вимагає розвитку спеціальних алгоритмів розрахунку напружено-деформованого стану. Розроблено числовий метод підвищеної точності для вирішення багатовимірних нестаціонарних задач теорії термо-пружно-пластичності для тіл із ППМ і ПППМ. Це метод покомпонентного розщеплення, який створений на застосуванні нового виразу для двовимірних сплайн-функцій. Він надав можливість підвищити на 2 порядки точність обчислень. За умови дотримання однакової точності обчислень із класичним кінцево-різницевим методом даний метод надає можливість швидше отримувати результати в силу вибору більших кроків інтегрування за координатами. Це призводить до зменшення на 2 порядки кількість використовуваних вузлів просторової сітки, що є важливим і корисним з практичної точки зору. Побудовано математичну модель поведінки ПППМ, яка складається з рівняння теплопровідності, рівняння руху, геометричних співвідношень. У ході побудови фізичних співвідношень передбачалося, що деформація в точці представляється у вигляді суми пружної складової, стрибка деформації за фазового переходу, пластичної деформації і деформації, викликаної температурними змінами. У загальному вигляді сформульовано граничні та початкові умови. Проведено експериментальне обгрунтування варіанта феноменологічної моделі поведінки матеріалу з пам'яттю форми. У цій моделі закладено можливість кількісної оцінки складних взаємодій між напруженнями, температурою, деформацією і швидкістю навантаження матеріалу, які придатні і для моделювання континуального рівня. На підставі цього розв'язано якісно новий клас двовимірних нестаціонарних задач для матеріалів із пам'яттю форми, коли невідомі величини розшукуються у вигляді двовимірних напружених сплайнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж370.6 + В251,2-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського