РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гарасим Н. 
Структурні зміни міокарда щурів за дії гістаміну та гіпохлориту натрію / Н. Гарасим, О. Бішко-Москалюк, О. Кулачковський, А. Шумська, А. Тарновська, М. Галан, Д. Санагурський // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 79. - С. 162-175. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Досліджено вплив гіпохлориту натрію та гістаміну, а також одночасну їхню дію на структурні особливості міокарда щурів на 1-шу, 7-му, 14-ту доби досліду і після реабілітаційного періоду (21-ша доба). Встановлено, що гістамін першопочатково знижує площу і периметр ядер кардіоміоцитів. Проте до 14-ї доби морфометричні показники зростають порівняно з контролем. Гістамін у вищій досліджуваній концентрації зумовлює розволокнення міофібрил, зміни сполучної тканини кардіоміоцитів. Введення гіпохлориту натрію у серцевому м'язі приводить до збільшення розмірів ядер та до гідропічної дистрофії, причому нижча концентрація зумовлює більш виражений вплив на пізніх етапах досліду, тоді як досліджувана речовина у вищій концентрації зумовлює періодичні порушення будови (на 1-шу та 14-ту доби досліду) кардіоміоцитів. Одночасне підшкірне введення гістаміну та приймання гіпохлориту натрію підвищує значення морфометричних показників. Більш інтенсивне їхнє зростання відбувається за сумісного введення гіпохлориту натрію (5 мг/л) і гістаміну в концентрації 8 мкг/кг, а також візуалізується зменшення просвіту між кардіоміоцитами, розвивається гідропічна дистрофія, руйнація міофібрил. Поєднаний вплив гіпохлориту натрію в концентрації 20 мг/л та гістаміну зумовлюють перицелюлярний і периваскулярний набряк кардіоміоцитів. Більш виражені зміни у клітинах відбуваються за одночасної дії гістаміну в концентрації 8 мкг/кг та гіпохлориту натрію у концентрації 20 мг/л (порушення будови мітохондрій, саркоплазматичного ретикулуму, скоротливого апарату). Підшкірне введення в організм щурів гістаміну в концентрації 1 мкг/кг та приймання гіпохлориту натрію в концентрації 5 мг/л зумовлюють підвищення біосинтетичних процесів у кардіоміоцитах, про що свідчить підвищення кількості ядерець у ядрах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.382.1 + Е60*692.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського