РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702520<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Artemenko V. M. 
Influence of organic ligands on copper electrodeposition from mono- and polyligand electrolytes = Вплив органічних лігандів на електроосадження міді з моно- та полілігандних електролітів / V. M. Artemenko, A. O. Maizelis // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2017. - Вип. 1. - С. 110-116. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Виявлення закономірностей електровиділення міді з низькоконцентрованих електролітів, що містять різні ліганди, важливе, оскільки вони моделюють складові різних мідьвмісних рідких відходів та електролітів для осадження сплавів міді з більш електронегативними металами. Мета роботи - визначення характеристики електроосадження міді з деяких низькоконцентрованих моно- і полілігандних електролітів, які містять органічні ліганди. Розглянуто електроліти, що містять як неорганічні (аміак і пірофосфат), так і органічні (тартрат, етілендіамінтетраацетат, гліцинат, сульфосаліцилат) ліганди. Електроосадження міді досліджено потенціодінамичним методом. Розсічу здатність електролітів визначали за допомогою комірки Хула. Показано, що електроосадження міді у присутності органічних лігандів (тартрату, етилендіамінтетраацетату, гліцинату та сульфосаліцілату) відбувається з більш високою поляризацією та поляризуємістю, в порівнянні з сульфатним електролітом, що призводить до осадження дрібнозернистого та однорідного покриття. Величина поляризації і поляризуємості під час катодного осадження міді з полілігандного електроліту, що містить амоній і гліцин, мають середні значення між величинами поляризації і поляризуємості при виділенні міді з монолігандних електролітів (аміачного і гліцинатного). Додавання дінатрієвої солі етілендіамінтетраоцтової кислоти у пірофосфатний електроліт міднення призводить до деполяризації процесу відновлення міді. Додавання сульфосаліцілата як додаткового ліганду збільшує утруднення розряду міді за рахунок повільної попередньої хімічної стадії, що передує стадії розряду змішаних комплексів. Низькоконцентрований полілігенднийелектроліт на основі змішаних пірофосфатно-сульфосаліцілатних комплексів може бути рекомендований для електроосадження мідного підшару на основу, що має більш електронегативний потенціал.


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського