РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702882<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаповалов О. 
Навантаженість зубчастих передач вертольотних редукторів та їх напружено-деформований стан / О. Шаповалов, Д. Колесник, О. Пилипенко // Техн. науки та технології. - 2018. - № 4. - С. 41-54. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Для обгрунтованого збільшення ресурсу вертольотних редукторів необхідно мати наявні дані по навантаженості їх зубчастих передач (ЗП) на основних режимах польоту, результати стендових випробувань, розрахунків на міцність, витривалість, напружено-деформівного стану і т. ін. Одержані результати будуть використані у перевірочних розрахунках, випробуваннях відповідних деталей редукторів за різними критеріями за підготовки висновків про доцільність продовження ресурсів трансмісій вертольотів Ми-8 та їх модифікацій. Завдання дослідження - виявлення можливості збільшення ресурсів ЗП головного, проміжного і хвостового редукторів вертольотів Ми-8 та їх модифікацій. У раніше проведених дослідженнях надано оцінку навантаженості та напружено-деформованого стану ЗП в основному для однопарного зачеплення зубчастих коліс. Специфіка роботи ЗП вертольотних редукторів полягає в урахуванні реальної багатопарності зачеплення, характерної для авіаційних передач. Мета дослідження - розглянути наявні дані щодо статичних і динамічних навантажень у зоні багатопарного зачеплення. Розглянуто навантаженість високошвидкісних ЗП редукторів на злітному і крейсерському режимах експлуатації, статичний розподіл навантаження між зубцями в зоні багатопарного зачеплення, динамічні навантаження в зачепленні зубчастих коліс. Висновки: найбільш небезпечним для роботи зубчастого вінця є крайковий контакт на вході в зачеплення і виході з нього, де мають місце максимальні контактні напруження.


Індекс рубрикатора НБУВ: О541.2-042.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського