РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702892<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Арутюнян В. 
Клієнт-серверна модель інформаційної системи масового оповіщення населення / В. Арутюнян // Техн. науки та технології. - 2018. - № 4. - С. 136-144. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Стрімкий розвиток інформаційних технологій зачіпає мережеві технології, комунікаційні та обчислювальні пристрої, програмні продукти, надає змогу підвищувати їх ефективність у системах масового оповіщення. Мета дослідження - обгрунтування необхідності розробки програмного комплексу оповіщення за надзвичайних ситуацій (НС) у вигляді мобільного додатку; аналіз досвіду використання мобільних пристроїв та додатків у Японії, США, Польщі та інших країнах; уточнення деяких особливостей сучасних систем оповіщення, які використовують мобільні пристрої в сучасних публікаціях та на онлайн-ресурсах у відкритому доступі; виділення недосліджених частин загальної проблеми; з'ясування можливостей використання мобільних додатків у системах масового оповіщення населення за НС і переваг, обмежень та підвищення ефективності їх використання. Завдання дослідження - розробка клієнт-серверної моделі масового оповіщення населення за НС у вигляді мобільних додатків для операційних систем Android та iOS та серверної частини, що використовує сервіси Google Maps. Для реалізації такого підходу визначено необхідність використовувати інтерактивні карти (Google і Yandex), які надають змогу визначати географічне місце розташування кожного окремого абонента, спираючись на одержані зі смартфону геодані про положення в просторі. Проаналізовано корисні можливості інформації про точне місцезнаходження потенційних потерпілих за НС. Наведено клієнт-серверну модель масового оповіщення населення за НС у вигляді мобільних додатків для операційних систем Android та iOS та серверної частини, що використовує сервіси Google Maps. Обмін даними між клієнтами й сервером здійснюються за рахунок Application Programming Interface (API), який є набором визначень взаємодії різнотипного програмного забезпечення, що надає інтерфейс для прийому та обробки даних від клієнта. Проаналізовано її переваги перед існуючими системами масового оповіщення, у тому числі використання всіх переваг мобільних пристроїв і програм, які можливо застосувати для обслуговування комплексу. Висновок: представлена авторська розробка програмного комплексу оповіщення за НС з урахуванням сучасних можливостей смартфонів та стрімкого збільшення кількості їх користувачів надає змогу максимально ефективно використовувати переваги мобільних пристроїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: З87 + Ц9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського