РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702903<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мотузка Ю. 
Математичне моделювання комплексних показників якості продуктів для ентерального харчування на етапах їх життєвого циклу / Ю. Мотузка, Л. Ященко, О. Мотузка // Техн. науки та технології. - 2018. - № 4. - С. 223-229. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Тривале зберігання харчових продуктів завжди супроводжується втратами їх якості та кількості, зниженням харчової цінності, зміною органолептичних властивостей. Для гарантування збереженості споживних властивостей продуктів для ентерального харчування протягом встановленого строку зберігання, важливим є здійснення математичного моделювання комплексних показників їх якості. Проблемам моделювання якості харчових продуктів та питанням прогнозування їх збереженості присвячено наукові праці вчених I. Saguy, A. Martinus, VanBoekel, В. С. Гуця, О. А. Коваль та ін. Перспективним під час математичного моделювання комплексних показників якості продуктів залежно від етапів життєвого циклу та температурних режимів є застосування кінетичного моделювання з урахуванням критичного параметра оптимізації. Мета роботи - здійснення математичного моделювання комплексних показників якості продуктів для ентерального харчування на етапах їх життєвого циклу. Проведено визначення одиничних і групових показників органолептичних властивостей, фізико-хімічні показників, біологічної цінності за відносної вологості повітря <$E75~symbol С~5~%> за трьох температурних режимів зберігання сумішей сухих для ентерального харчування. Встановлено, що за температурного режиму <$E20~symbol С~2~symbol Р roman C> найбільші втрати якості продуктів за органолептичними показниками відбуваються на етапах їх транспортування; найбільші втрати якості за фізико-хімічними показниками - на етапах транспортування до місць реалізації та зберігання в місцях продажу та їх реалізації; найбільші втрати біологічної цінності - на етапах транспортування до місць реалізації, зберігання в місцях продажу та їх реалізації, транспортуванні та на етапі споживання. Розроблено математичні моделі залежності показників якості продуктів для ентерального харчування залежно від етапу їх життєвого циклу. Одержані дані застосовано під час встановлення термінів придатності продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського