РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703082<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Замицький О. В. 
Застосування імітаційного моделювання в дослідженні параметрів контактних повітроохолоджувачів турбокомпресора / О. В. Замицький, М. І. Шепеленко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 46. - С. 85-90. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення гідродинамічних закономірностей для системи охолодження стисненого повітря. Ефективна робота турбокомпресорного устаткування, залежить від температури повітря на виході в секції турбокомпресора, що не охолоджуються. Вирішенням проблеми є застосування контактної системи охолодження з повітроохолоджувачами, при роботі яких стиснене повітря має безпосередній контакт з циркулярною водою, в процесі експлуатації ефективність контактного повітроохолоджувача практично є незмінною. Найбільш прийнятним для умов системи охолодження турбокомпресора є апарат, який складається з труби Вентурі та відцентрового сепаратора краплинної вологи. Даний теплообмінний апарат є простим у виробництві, мало метало ємний, має достатньо високу ефективність тепломасообміну та невеликий гідравлічний опір. Методом кінцевих елементів розроблена імітаційна комп'ютерна модель контактного повітроохолоджувача турбокомпресора та на її основі проведено дослідження віртуальних фізичних процесів. Обгрунтованість та достовірність роботи обумовлена аналітичними та експериментальними методами досліджень, які були проведені на віртуальних моделях. Наукова новизна полягає в тому, що вперше для апаратів контактної системи охолодження стисненого повітря типу "труба Вентурі - сепаратор краплинної вологи" встановлено, що в апаратах контактної системи охолодження стисненого повітря початкова швидкість води повинна буди більша за початкову швидкість повітря в 3,5 - 4,2 рази; визначено оптимальні конструкторські параметри, такі як: оптимальна кількість вхідних патрубків (n = 4 - 5) для охолоджуючої води та кут розміщення внутрішньої перегородки в сепараторі краплинної вологи. Результати цієї роботи мають наукове значення, так як одержані в ній данні, надають змогу збільшити ефективність стандартного обладнання, яке використовується на теплових електростанціях для виробництва електроенергії та тепла. Розроблена робота супроводжується віртуальними моделями агрегатів, з допомогою яких є можливим подальше дослідження процесу охолодження стиснутого повітря. Дана модель відповідає характеристикам реальних об'єктів і процесів та може використовуватись в якості прототипу при реальному проектуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського