РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703244<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Куцак А. В. 
Проблеми радіаційної безпеки населення, яке зазнає опромінення від природних джерел (огляд літератури) = The modern state of problem of providing radio protection of Ukraine's population from natural release sources (review of literature) / А. В. Куцак // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 23. - С. 49-60. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Проведено аналіз наукової літератури з метою узагальнення даних багаторічних досліджень опромінення населення природними джерелами іонізуючого випромінювання. З метою оцінки сучасного стану проблеми забезпечення радіаційного захисту населення України від природних джерел випромінювання проаналізовано наукові підходи і принципи теорії протирадіаційного захисту на прикладі рекомендацій провідних міжнародних організацій та вітчизняної специфіки обмеження опромінення від природних джерел. Висвітлено основні історичні етапи введення національних нормативів з обмеження опромінення людей за рахунок окремих природних джерел випромінювання. Наведено результати досліджень закордонних і вітчизняних учених щодо природної радіоактивності об'єктів довкілля і середовища життєдіяльності людини. За даними Наукового комітету ООН з дії атомної радіації (НКДАР ООН), середньосвітова річна ефективна доза опромінення на душу населення від природних джерел складає 2,4 мЗв, що становить 46 % сумарної дози опромінення людини. В Україні доза від природних джерел опромінення становить <$E3,5~roman {мЗв~cdot~рік sup -1 }>, що визначає 60 % сумарної дози опромінення населення. За даними НКДАР ООН, середньосвітова річна доза опромінення людини від усіх чинників складає <$E5,2~roman {мЗв~cdot~рік sup -1 }>. При цьому природна компонента з урахуванням техногенно-підсиленого фону вносить в сумарну дозу <$E4,2~roman {мЗв~cdot~рік sup -1 }>, а в ній основною складовою є радон-222 - <$E1,5~roman {мЗв~cdot~рік sup -1 }>. В Україні сумарна доза опромінення населення трохи більша і складає <$E5,9~roman {мЗв~cdot~рік sup -1 }>, а внесок природної складової з урахуванням техногенно підсиленого фону значно вищий і досягає <$E5,1~roman {мЗв~cdot~рік sup -1 }>. Частка радону-222 в ній складає <$E2,4~roman {мЗв~cdot~рік sup -1 }>. Приділено увагу переоцінці величини радіаційних ризиків, зумовлених радоном, що слугувало основою для вдосконалення підходів, спрямованих на забезпечення радонобезпеки для населення. Радон є найбільш визначальним радіаційним фактором для населення, що потребує ретельного регулювального контролю за допомогою державних програм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 + Е70*716-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського