РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703249<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василенко В. В. 
Результати комплексного радіаційно-гігієнічного моніторингу окремих населених пунктів радіоактивно забруднених територій Рівненської області у 2017 р. = Results of comprehensive radiological-hygienic monitoring in some settlements of radiologically contaminated areas in Rivne Region in 2017 / В. В. Василенко, С. Ю. Нечаєв, М. Я. Циганков, В. О. Пікта, Г. М. Задорожна, М. С. Курята, Л. О. Литвинець, Л. П. Міщенко, Т. Ф. Бабенко // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 23. - С. 139-152. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - визначення основних факторів формування опромінення мешканців обстежених населених пунктів радіоактивно забруднених територій Рівненської області та оцінка доз опромінення населення на поточному етапі аварії. Проведено комплексний радіаційно-гігієнічний моніторинг у семи населених пунктах Рокитнівського району Рівненської області - сс. Старе Село, Вежиця, Переходичі, Дроздинь, Березове, Заболоття, Грабунь. Двічі на рік, у травні та жовтні, у мешканців цих населених пунктів було проведено визначення вмісту інкорпорованого <$Enothing sup 137 roman Cs> шляхом прямого вимірювання на лічильниках випромінювання людини (ЛВЛ), зібрано проби основних продуктів харчування для визначення вмісту в них радіонуклідів <$Enothing sup 90 roman Sr> та <$Enothing sup 137 roman Cs>, опитано мешканців щодо рівнів споживання цих продуктів та проведено роботи з оцінки доз зовнішнього опромінення. В роботі використано математичні, дозиметричні, радіохімічні методи. Річні ефективні дози опромінення населення в обстежуваних населених пунктах Рівненської області у поточному році формуються за рахунок доз внутрішнього опромінення, які варіюються в межах від 0,13 до <$E0,32~roman {мЗв~cdot~рік sup -1 }>, що нижче критерію радіоактивно забруднених територій. Встановлено, що основним фактором, який формує дозу внутрішнього опромінення, є надходження <$Enothing sup 137 roman Cs> в організм мешканців з такими основними продуктами харчування, як молоко та лісові продукти, насамперед, гриби, які в Поліському регіоні традиційно займають суттєву частину харчового раціону. Вміст <$Enothing sup 137 roman Cs> у переважній частині проб молока і грибів значно перевищує допустимі рівні (ДР). Максимальний зареєстрований вміст <$Enothing sup 137 roman Cs> у зібраних пробах молока становить <$E384,7~roman {Бк~cdot~л sup -1 }>, що у 4 рази вище ДР, у сушених грибах - <$E36,9~roman {Бк~cdot~л sup -1 }> і у 15 разів вище ДР. Висновки: існуюча радіаційно-екологічна ситуація в місцевостях, які піддалися радіоактивному забрудненню внаслідок Чорнобильської катастрофи, потребує продовження моніторингу за рівнями радіоактивного забруднення продуктів харчування, особливо зібраних у лісах, та доз опромінення населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 + Е0*801.1-652.15 + Б1(4УКР-4РІВ)с7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського