РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703317<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Malan R. C. 
Electrical transport properties of liquid Li1-xNax alloys = Електричні транспортні властивості рідких сплавів Li1-xNax / R. C. Malan, A. M. Vora // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2019. - 11, № 1. - С. 01004-1-01004-4. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Метали із відносно малим питомим опором знайшли своє застосування дуже давно. Фактори, що впливають на питомий опір, завжди були предметом аналізу дослідників цієї галузі. З розвитком матеріалознавства і фізики конденсованих матеріалів став можливим високий рівень точного прогнозування поведінки електронів у твердій фазі металів. Однак, рідкий стан є більш непередбачуваним як в металах, так і у сплавах. Властивості зразка в цілому будуть змінюватися, коли два або більше металів об'єднуються для утворення сплаву. Важливо провести математичне моделювання електричного транспорту в металах і сплавах, особливо у рідкому стані. Лужні метали мають застосування в галузі ядерної енергетики. Літій, який має великий переріз поглинання, використовується як теплоносій в багатьох типах реакторів. Електронний струм може, в свою чергу, зумовлювати додатковий нагрів і, отже, підвищувати температуру самого теплоносія. Проведено вивчення електричного транспорту в рідкому бінарному лужному сплаві на основі літію і натрію в різних співвідношеннях. За допомогою класичної теорії псевдопотенціалів досліджено деякі важливі електричні транспортні властивості рідких бінарних сплавів Li1-xNax. Вперше визначено електричний опір, термоелектричну потужність і теплопровідність зазначеного сплаву з використанням універсального модельного потенціалу Файолхейза та ін. Різновиди функцій корекції локального поля (починаючи зі статичної діелектричної функції Хартрі (H) і закінчуючи обмінною та кореляційною функціями Хаббарда - Шама (HS), Тейлора (T), Вашішта - Сінві (VS), Фаріда та ін. (F), Ічімару - Уцумі (IU), Негі (N), у тому числі Саркара та ін. (S)) використовуються у даних розрахунках, що є загальновідомою практикою для подібних досліджень. Розраховані значення електричного опору досить добре узгоджуються з експериментальними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.63 + В377.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського