РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703330<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yakhnevych U. V. 
Investigation of optical and pyroelectric properties of Lithium Niobate single crystals caused by metal ions diffusion = Дослідження оптичних і піроелектричних властивостей монокристала ніобата літію, викликаних дифузією іонів металів / U. V. Yakhnevych, G. Suchaneck, A. Eydam, D. Yu. Sugak, I. I. Syvorotka, V. G. Haiduchok, O. A. Buryy, S. B. Ubizskii, G. Gerlach // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2019. - 11, № 1. - С. 01017-1-01017-5. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Досліджено просторові зміни оптичних і піроелектричних властивостей монокристалів LiNbO3, легованих іонами Cu і Fe шляхом дифузії за високих температур. Перед відпалом кристали були повністю покриті відповідним порошком оксиду металу. Для визначення ролі різних типів дифузійних джерел іонів металів у формуванні модифікованих шарів LiNbCb аналогічні дослідження було виконано і для зразків, покритих перед відпалом плівками Cu. Оптичне поглинання зразків реєстрували в напрямку, перпендикулярному напрямку дифузії на різних відстанях від поверхні кристала. Інтенсивність смуг поглинання іонів Cu<^>+ (400 нм), Cu<^>2+ (1000 нм) і Fe<^>3+ (480 нм) аналізували залежно від температури відпалу та відстані від джерела дифузії. На залежностях змін додаткового поглинання з глибиною у всіх зразках спостерігались максимуми. Концентрації іонів Cu та Fe розраховували за формулою Смакули - Декстера. Для встановлення кореляції змін оптичних і піроелектричних властивостей за допомогою методу модуляції інтенсивності лазерного випромінювання було досліджено профілі піроелектричного коефіцієнта у легованих кристалах. Для запобігання невизначеності вимірювань за методом теплових хвиль, яка збільшується з глибиною зразка, піроелектричний струм реєструвався під час збудження кристала як з передньої, так і задньої площини пластини. Для калібрування результатів також було виміряно усереднені піроелектричні коефіцієнти. Синусоїдальна модуляція температури зразка з частотою 0,1 Гц забезпечувалась за допомогою модуля Пельтьє. Встановлено, що дифузійне легування впливає на піроелектричні властивості кристалів ніобату літію.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського