РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703460<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kolomiets L. 
Investigation of force factors and stresses at singular points of plate elements in special cranes / L. Kolomiets, V. Orobey, O. Daschenko, O. Lymarenko, Y. Ovcharov, R. Lobus // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/7. - С. 6-12. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Досліджено можливості технології числово-аналітичного варіанту методу граничних елементів (МГЕ) у ході визначення внутрішніх силових факторів і напруг у сингулярних точках за вигину тонких ізотропних пластин. Розглянуто найпростіший тип сингулярності - точки прикладання зовнішніх зосереджених сил і моментів. Важливість даної проблеми полягає в тому, що в цих точках внутрішні силові фактори прагнуть до нескінченності та елементарними методами визначити його розміри не вдається. У той же час, дані сингулярні точки є значними концентраторами напружень (як дотичних, так і нормальних), і обчислення меж, до яких прагнуть внутрішні сили і моменти, є вкрай важливими для аналізу міцності пластинчастих конструкцій. Для опису зовнішнього навантаження запропоновано використовувати дельта-функцію Дірака двох змінних. Наведено моделі зовнішніх навантажень. Дана пропозиція надає можливість точно обчислити межі, до яких прагнуть поперечні сили, згинальні та крутний момент у сингулярних точках тонких пластин. Моделювання вигину пластин виконано за допомогою варіаційного методу Канторовича - Власова, який повністю є сумісним із моделями зовнішнього навантаження. Визначення внутрішніх силових факторів у сингулярних точках пластин виконано під час вирішення крайових задач, які формувалися за алгоритмом (МГЕ). Для програмування та розрахунків використано середовище MATLAB. Результати розрахунків характеризуються високою точністю і достовірністю, зокрема похибка визначення прогинів пластин у сингулярних точках не перевищує 2,0 %, а похибка згинальних моментів - не більше 3,0 %. Надано рекомендації щодо вирішення різних видів крайових задач згину пластин із сингулярними точками запропонованим підходом. Встановлено, що точна модель зовнішнього навантаження у вигляді зосереджених сил і моментів принципово надає можливість визначити внутрішні сили і моменти в сингулярних точках тонких пластин за алгоритмом варіаційного методу Канторовича - Власова. По наступний час дані про значення внутрішніх сил і моментів в сингулярних точках пластин відсутні. Показано, що у ході розрахунків внутрішніх сил і моментів пластин недоречно застосовувати один член ряду метода Канторовича - Власова, похибки досягають значних величин порядка 43 - 44 %


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.112-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського