РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703463<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khmil R. 
Development of the procedure for the estimation of reliability of reinforced concrete beams, strengthened by building up the stretched reinforcing bars under load / R. Khmil, R. Tytarenko, Y. Blikharskyy, P. Vegera // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/7. - С. 32-42. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Досліджено напружений стан прямокутних залізобетонних балок, підсилених нарощуванням розтягненої стрижневої арматури за дії навантаження. На базі різних нормативних документів розроблено дві принципові методики оцінки надійності підсилених балок. Відповідно до розроблених методик, встановлено надійність досліджуваних конструкцій та отримано результати якісних та кількісних показників надійності, а саме індексів надійності та ймовірностей безвідмовної роботи. Проаналізовано вплив на загальну оцінку надійності прийнятих у розрахунок стохастичних параметрів резерву несучої здатності нормальних перерізів підсилених балок. Встановлення фактичних показників надійності балок, підсилених за дії навантаження, надасть можливість більш ефективно та економічно підходити до питання саме реконструкції елементів будівель і споруд. Зокрема, це стосується підсилення згинаних залізобетонних елементів, що знаходяться в експлуатації. Отримані результати дослідження надійності надають можливість у подальшому, за достатньої точності розрахунку, оперувати тими змінними параметрами, які мають максимальний вплив на дисперсію граничного згинального моменту досліджуваних балок. Розроблені принципові методики оцінки надійності також надають можливість проектувати підсилені залізобетонні згинані елементи з заданим рівнем надійності (економічність рішень) - ймовірністю безвідмовної роботи, що, в тому числі, може бути предметом майбутніх досліджень. Використовуючи отримані результати, виникає можливість ефективніше підходити до питання вибору методу підсилення. Запропоновану методику оцінки надійності адаптовано до чинних норм проектування України, яка містить в собі відносно нескладний математичний апарат розрахунку. На відміну від результатів попередніх досліджень, отримані значення показників надійності є наочними, оскільки мають розподіл близький до пропорційності залежно від рівня навантаження та діаметра арматури нарощування. Так, для індексів надійності <$E beta sub i> діапазон значень склав від 3,35 до 3,45, а для ймовірностей безвідмовної роботи <$E P ( beta ) sub i> - від 0,999596 до 0,999720 (в сторону зростання рівня надійності за більшого діаметру арматури нарощування та рівня навантаження в момент підсилення). У цьому випадку розбіжність між ідентичнми значеннями показників, знайденими відповідно до інженерної та деформаційної моделі розрахунку, склала лише до 8 %. Даний факт надає можливість використовувати розроблену методику в практиці проектування. Тому, враховуючи майже повну відсутність досліджень в області оцінки надійності залізобетонних згинаних елементів, підсилених за дії навантаження, одержані результати можна вважати актуальними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського