РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703470<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Boyarchuk V. 
Results of research into thermal-technical characteristics of solar collector / V. Boyarchuk, S. Korobka, M. Babych, R. Krygul // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/8. - С. 23-32. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розроблено нову конструкцію повітряного геліоколектора (ПГК), виготовленого у вигляді нероздільного енергетичного блока, що включає в себе каркас з теплоізольованими стінками, одинарним заскленням і селективною поверхнею на його днищі. Встановлено ряд узагальнювальних залежностей для знаходження теплової ефективності ПГК, а саме впливу масової витрати повітря на перепад температур теплоносія та інсоляції, на теплопродуктивність і ккд геліоколектора. На підставі експериментальних даних отримано лінійно регресійні залежності середньої денної температури навколишнього середовища від енергетичної освітленості та середньої температури теплоносія від середньої денної температури навколишнього середовища. Отримані регресійні залежності мають різні коефіцієнти регресії, а саме tнсср надає можливість аналітично прогнозувати значення залежнозмінної середньо денної температури навколишнього середовища за допомогою незалежно змінної енергетичної освітленості, що є хаотичною величиною. Крім цього, надає можливість виявляти і пояснити, на скільки та як змінюються середньо денні температури навколишнього середовища та теплоносія за зміни енергетичної освітленості впродовж доби. З цього випливає, що найбільш суттєвим фактором, що впливає на роботу геліоколектора, є енергетична освітленість. Здійснено перевірку адекватності результатів теоретичних і експериментальних досліджень. З'ясовано, що максимальні значення ккд геліоколектора від 65 до 80,6 %, досягаються за температури вихідного потоку теплоносія від 10 до 60 <^>oC і масової витрати повітря від 170 до 190 м<^>3/год. Визначено, що зростання рівня інсоляції від 100 до 1000 Вт/м<^>2 надає змогу збільшити теплопродуктивність колектора від 320 до 1260 Вт і температуру теплоносія на виході з колектора від 10 до 60 <^>oC. Отримані результати можна використати під час розробки та вдосконалення технічних засобів сушіння фруктів, для підвищення технологічної та енергетичної ефективності процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського