РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703484<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kapalo P. 
Ensuring comfort microclimate in the classrooms under condition of the required air exchange / P. Kapalo, O. Voznyak, Yu. Yurkevych, Kh. Myroniuk, I. Sukholova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/10. - С. 6-14. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Проведено порівняльний аналіз нормативних документів, які стосуються вентиляції шкільних приміщень, що діють сьогодні в європейських країнах. Показано суттєву відмінність рекомендованих значень повітрообміну. Оцінку санітарно-гігієнічних умов, які формуються у класних приміщеннях за різної продуктивності системи вентиляції, проведено як шляхом аналітичних розрахунків, так і шляхом суб'єктивного моніторингу мікроклімату експериментальних вимірювань, що проводились у шкільних кабінетах та класах, під час якого кожен учень-учасник здійснив оцінку внутрішнього середовища у формі анкети. Проведено заміри вмісту вуглекислого газу, що виділявся в приміщенні, і визначено необхідну інтенсивність вентиляції в оцінюваних шкільних приміщеннях. Визначену таким чином кратність повітрообміну системи вентиляції порівняно з величинами, отриманими шляхом аналітичних розрахунків, що проводилися відповідно до чинного законодавства та стандартів, що діють в країнах Європи. Розрахунки, проведено на підставі відомих аналітичних залежностей, за яких продуктивність системи вентиляції класних приміщень визначалася на підставі концентрацій CO2 у внутрішньому та припливному повітрі за різних значень кратності повітрообміну надають можливість стверджувати, що оптимальні параметри мікроклімату досягаються за повітрообміну в розмірі 30 м<^>3/год на особу. Результати натурних досліджень та аналітичних розрахунків наведено у вигляді таблиць і наочних графічних залежностей. Запропонована методика досліджень надає можливість підвищити точність і достовірність контролю якості повітря в класних кімнатах за рахунок прямого вимірювання концентрації CO2 в обслуговуваній зоні приміщення. Результати досліджень надають можливість вдосконалення систем вентиляції шкільних будівель. Це створює передумови для отримання соціального ефекту за підвищення продуктивності праці та навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського