РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703489<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ivanets H. 
Development of combined method for predicting the process of the occurrence of emergencies of natural character / H. Ivanets, S. Horielyshev, M. Ivanets, D. Baulin, I. Tolkunov, N. Gleizer, A. Nakonechnyi // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/10. - С. 48-55. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Розроблено комбінований метод прогнозування процесу виникнення надзвичайних ситуацій (НС) природного характеру, який відрізняється тим, що надає можливість здійснювати комплексний прогноз НС як в цілому, так і за видами з урахуванням тенденцій періодичних змін даного процесу. Як узагальнений параметр даного процесу розглянуто кількість НС за деякий період часу. З урахуванням дії всіх дестабілізуивльнх факторів цей процес доцільно зобразити у вигляді адитивної суміші систематичної періодичної та випадкової складових. Систематична складова є поліномом деякого ступеня. Виявлення та оцінка параметрів періодичної складової здійснюється на базі статистичного критерію, підпорядкованого xi-квадрат розподілу. Для прогнозування випадкової складової використовується метод групового врахування аргументів. Прогнозування НС за видами здійснюється ймовірнісно-статистичним методом прогнозу. Необхідність розробки комбінованого методу прогнозу пов'язана з тим, що існуючі методи прогнозу НС орієнтовані в основному на прогнозування окремих видів НС. Існуючі методи не вирішують задачі комплексного прогнозування НС. Крім того слід зазначити, що для процесу виникнення природних НС є характерними наявності періодичних складових довільної форми. Врахування таких складових під час прогнозування НС надасть можливість глибше проаналізувати процеси виникнення та розвитку НС. У результаті експериментальних досліджень встановлено, що застосування комбінованого методу надає можливість здійснювати прогнозування НС як мінімум на рік вперед із відносною похибкою прогнозу не більше трьох відсотків. Корисність і доцільність застосування даного методу обумовлена тим, що комбінований метод об'єднує метод регресійного аналізу, метод перевірки статистичних гіпотез, метод групового врахування аргументів. Це надає можливість компенсувати недоліки одних за допомогою інших, що призведе до підвищення точності прогнозування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського