РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703490<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Magas N. 
Development of procedure for assessing the degree of environmental hazard from the sources of aquatic environment pollution / N. Magas, G. Trokhymenko, V. Blahodatnyi // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/10. - С. 56-65. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Розроблено методику оцінки рівня екологічної безпеки водних об'єктів (ВО) на основі співставлення впливу окремих точкових джерел скиду стічних вод. Використання такої методики надає можливість вирішити проблему виявлення екологічно небезпечних об'єктів і визначення пріоритетних напрямків захисту ВО у регіоні. Сутність методу полягає у оцінці екологічної небезпеки конкретних об'єктів народного господарства з урахуванням рівня небезпечності, ступеня впливу на якість води ВО, ефективності моніторингу та величини антропогенного навантаження. Запропоновано логіко-математичну модель оцінки впливу джерел забруднення водного середовища, що базується на визначенні коефіцієнтів умов скиду стічних вод, забрудненості стічних вод і навантаження на ВО. Визначення ступеня екологічної небезпеки джерел забруднення ВО здійснюється за значенням коефіцієнта шкідливого впливу джерела забруднення на ВО за п'ятирівневою шкалою від "безпечного" до "надзвичайно небезпечного". Розроблена шкала відповідає екологічній класифікації Водної Рамкової Директиви ЄС 2000/60/ЕС. Апробацію розробленої методики проведено на прикладі типової для територіальних виробничих комплексів ділянки басейну річки, де розташовані об'єкти атомної енергетики, промислового виробництва та комунального господарства. На підставі визначення блокових і загального коефіцієнта шкідливого впливу джерел забруднення ВО розроблено карту екологічної небезпеки джерел забруднення басейну річки. Проведено класифікацію джерел забруднення ВО за розробленою шкалою. Встановлено, що найбільший ступінь екологічної небезпеки мають великі підприємства житлово-комунального господарства та виробничі об'єкти машинобудівної галузі. Ці об'єкти належать до другого класу і характеризуються як "небезпечні". Підприємства атомної енергетики та гідроелектростанції належать до третього класу небезпеки - "помірно небезпечні". Результати аналізу можна використовувати під час розробки стратегії управляння водними ресурсами та заходів щодо зниження рівня впливу джерел забруднення на ВО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,8 + Н761.205

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського