РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703502<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sypchenko V. 
Influence of the duration of aging the System Ti/Al2O3 in a hydrogen atmosphere on hydrogen sorption, adhesion, tribology, and electrical conductivity of the film / V. Sypchenko, E. Kiselyova, T. Sigfusson, E. Lisichko, L. Semkina, N. Efremova, V. Rudkovskaya // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/12. - С. 25-30. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Наведено результати щодо взаємодії плівки оксиду алюмінію, нанесеної на технічно чистий титан марки ВТ1-0 методом магнетронного реактивного напилення, з атмосферою, яка містить водень. Необхідність проведення таких досліджень полягає в пошуку захисних покриттів, що перешкоджають проникненню водню у виріб. Дана система витримувалась у водневій атмосфері в інтервалі від 1 - 4 год, за тиску 2 x 10<^>5 Па (2 атм) і температури T = 400 <^>oC. Отримано дані щодо розподілу водню по товщині плівки і його вмісту в тонкоплівковій системі. Показано, що водень проникає в плівку і накопичується в ній аж до третьої години, і лише після починає проникати в підложку. Вдалося збільшити час витримки у воденьмісткому середовищі і збільшити температуру нагрівання до стадії руйнування плівки. У разі вихідної плівки і після витримки протягом від 1 до 3 год сила зчеплення плівки з підложкою зростає, очевидно, за рахунок утворення водневих зв'язків плівка - підложка. Адсорбція атомів водню на поверхні плівки Al2O3 супроводжується збільшенням її провідності не більше ніж на 4 % і зі збільшенням часу витримки. Таку зміну провідності плівки Al2O3 можна пояснити на підставі утворення зонної структури. Тонкі оксидні плівки можуть мати суцільну однобічну провідність, в разі ж, якщо плівка є товстою (від 0,5 мкм і вище), то говорити про однорідну провідність не можна. Отримані дані щодо впливу часу витримки у водневій атмосфері вказують на збільшення адгезійної міцності майже до 6 разів протягом 3-х год і 2,5 разу після 4 год. Певний коефіцієнт тертя плівки зростає не більше ніж у 2,5 разу. Вимірюючи електропровідність поверхні плівки, виявлено, що вона зростає в міру збільшення часу витримки у водневій атмосфері. Така закономірність очевидно пов'язана зі створенням переходів p - n-типу в плівці оксиду алюмінію за рахунок іонів водню.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського