РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovtun M. F. 
The plasticity and morphofunctional organization of the digestive system of waders (Charadrii) as migrants = Пластичність та морфофункціональна організація травної системи куликів (Charadrii) як мігрантів / M. F. Kovtun, I. O. Lykova, L. P. Kharchenko // Vestnik zoologii. - 2018. - 52, № 5. - С. 417-428. - Бібліогр.: 427 назв. - англ.

Наведено результати макро-мікроморфологічної будови травної системи куликів, порівняльний аналіз з мігрантами рядів класу Aves. Установлено, що травна система куликів на анатомічному рівні має універсальну будову, характерну для представників класу Aves. У результаті гістологічних досліджень будови травного тракту встановлено, що особливістю стінки тонкого кишківнику куликів є багатошарове розташування крипт у власній пластинці слизової оболонки по всій його довжині. Висока проліфераційна здатність камбіальних клітин крипт і їх багатошарове розташування забезпечують високу секреторну і регенераційну активність ентероцитів, що сприяє відновленню слизової оболонки та інтенсифікації процесів травлення, особливо під час активного живлення куликів на міграційній зупинці. Відзначено, що у травній системі куликів на міграційній зупинці має місце збільшення довжини і маси кишківнику, маси шлунка і печінки, що розглядається як реакція на велику кількість кормів у разі інтенсивного живленні птахів і свідчить про пластичність їх травної системи. Показано, що зміна морфометричних параметрів органів травної системи куликів залежно від міграційної ситуації є складовою частиною адаптивного механізму птахів-мігрантів, що забезпечує основну потребу організму - жиронакопичення. Проведено дослідження вмісту загальних ліпідів печінки, абдомінального жиру і грудних м'язів у 6 видів тундрових куликів із різним ступенем жиронакопичення на міграційних зупинках в Азово-Чорноморському регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.527.1*69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського