РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703811<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zvegintsova N. S. 
Helminths of exotic even-toed ungulates (Artiodactyla) in the Askania-Nova Biosphere Reserve, Ukraine = Гельмінти екзотичних парнокопитних (Artiodactyla) біосферного заповіднику "Асканія-Нова", Україна / N. S. Zvegintsova, V. A. Kharchenko, T. A. Kuzmina // Vestnik zoologii. - 2018. - 52, № 6. - С. 471-494. - Бібліогр.: 491 назв. - англ.

На сьогоднішній день у біосферному заповіднику "Асканія-Нова" (Херсонська обл., Україна) утримуються більше 30 видів екзотичних копитних. З 1978 по 2014 рр. за методом часткового гельмінтологічного розтину було досліджено 146 голів копитних 24 видів (16 видів родини бикові, 4 - оленячі, 4 - верблюдові); зібрано та визначено більше 402 700 екземплярів гельмінтів. Мета роботи - узагальнення зібраних даних та проведення аналізу видової різноманітності паразитів екзотичних видів копитних. Загалом було виявлено 38 видів гельмінтів, серед яких 3 види трематод (Trematoda), 6 - цестод (Cestoda) та 29 - нематод (Nematoda). Найбільш зараженими гельмінтами виявились копитні з родини бикових (Bovidae); у них виявлено 36 видів; від 1 до 18 видів паразитували у одного хазяїна. У верблюдових (Camelidae) зареєстровано 15 видів гельмінтів; від 3 до 10 видів на одного хазяїна. У оленячих (Cervidae) знайдено 9 видів гельмінтів; від 1 до 6 видів на одного хазяїна. Найбільшу видову різноманітність паразитів зареєстровано у копитних, що були завезені до заповіднику з регіонів, кліматичні умови яких подібні до умов південної України: у сайгака (19 видів), європейського муфлона (18), гривастого барана (18) та гвинторогого козла (17). Десять видів нематод, типових для свійських жуйних (Haemonchus contortus, Nematodirus sp., Aonchotheca bovis, Moniezia expansa, Oesophagostomum venulosum, Ostertagia circumcincta, Trichostrongylus axei, T. colubriformis, T. probolurus та Trichuris ovis), домінували у паразитарних угрупованнях. На підставі одержаних результатів виявлено зменшення видової різноманітності паразитарних угруповань досліджених видів екзотичних копитних у заповіднику "Асканія-Нова" у порівнянні з природними місцями їх існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.443*83 + Е621.14*832

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського