РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703862<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фадєєнко Г. Д. 
Підвищення ефективності лікування гіпертонічної хвороби та ожиріння шляхом індивідуальної корекції харчової поведінки / Г. Д. Фадєєнко, Я. В. Нікіфорова // Укр. терапевт. журн.. - 2019. - № 1. - С. 7-13. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність лікування та вторинної профілактики гіпертонічної хвороби (ГХ) у хворих із ожирінням шляхом індивідуальної корекції харчової поведінки (ХП) на тлі стандартної терапії. Обстежено 100 хворих на ГХ та з ожирінням згідно чинного наказу МОЗ України з додатковим дослідженням особливостей ХП (за допомогою опитувальника DEBQ), фактичного харчування (фактичне харчування за допомогою спеціально розробленого для цілей цього дослідження опитувальника з вивчення харчового статусу) та нутригенетичних особливостей за допомогою наборів тесту обміну речовин ТОВ НВФ "Літех". Хворих було розподілено на дві реципрокні групи по 50 осіб у кожній. Усі пацієнти одержували лікування згідно чинного наказу МОЗ України. Перша група додатково одержувала індивідуальну корекцію порушень ХП, а саме: корекцію виявленого типу порушення харчової поведінки, фактичного харчування з урахуванням нутрігенетичних особливостей. Контрольні обстеження проводилися через 6 та 12 міс лікування. Усім хворим проводилося визначення стандартних антропометричних показників, досліджувалася динаміка показників вуглеводного та ліпідного обміну, проводилося УЗД серця на діагностичних ультразвукових приладах LOGIQ 5 (№ 1822SU6, 2003, США) та Vivid3 (зав. № 6009, 2004, США). Для визначення ступеня ГХ проводилося добове моніторування артеріального тиску з використанням портативного апарата АВРМ-04 (зав. № 2007/ 411066, 2007, Meditech, Угорщина). У динаміці лікування у хворих першої групи достовірно покращилися показники індексу маси тіла та ОТ - вони зменшилися у 1,2 разу (p << 0,05), достовірно зменшилася частота звернень пацієнтів до лікаря для корекції гіпотензивної терапії (p << 0,001), достовірно покращилися показники ліпідного обміну (зменшилися рівні ЗХС та ЛПНГЦ у 1,5 та 1,3 разу відповідно (p << 0,001), рівні ТГ - у 2,1 разу (p << 0,001) та підвищилися ЛПВГЦ у 1,4 разу (p << 0,001)), вуглеводного обміну (знизилися показники HOMA-IP у 2,2 разу (p << 0,001)) на відміну від незначущої позитивної динаміки відповідних показників хворих другої групи (p << 0,05). Висновки: призначення індивідуальної корекції ХП надає змогу достовірно покращити динаміку основних клініко-біохімічних показників, що впливають на перебіг ГХ, ризики прогресування та розвитку ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-51 + Р415.202.1-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського