РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703871<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ємельянова Н. Ю. 
Корекція показників ротової рідини у хворих з бронхокардіальною патологією / Н. Ю. Ємельянова // Укр. терапевт. журн.. - 2019. - № 1. - С. 70-74. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Лікування патології порожнини рота (ПР) на тлі соматичних захворювань є важливою проблемою сучасної стоматології. Відомо, що негативні медикаментозні ефекти базової терапії соматичного захворювання мають різноманітні клінічні прояви у ПР та залежать від шляху введення препаратів, їх дози, тривалості застосування. Несприятливі системні ефекти лікарських засобів достатньо різноманітні, проте деякі з них зустрічаються набагато частіше за інших, проявляють себе впливом на слину та слинні залози, слизову оболонку ПР та тверді тканини зубів. Тому застосування місцевих заходів у ПР є необхідним для корекції зазначених змін. Мета роботи - покращання властивостей ротової рідини у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) у поєднанні з ішемічною хворобою серця (ІХС) у рвзі застосування місцевих лікувальних заходів у ПР. Проведено клінічне стоматологічне дослідження 25 хворих основної групи та 24 хворих групи спостереження, що застосовують базисну терапію з приводу ХОЗЛ у поєднанні з ІХС. Досліджувалися фізичні властивості ротової рідини (швидкості салівації, в'язкості та водневого показника) у перший візит та через 6 міс після призначення місцевих лікувальних заходів для ПР. Порівняння скарг та фізичних параметрів ротової рідини на початку дослідження та через 6 міс показало зменшення частоти стоматологічних скарг, достовірне збільшення салівації та зниження в'язкості ротової рідини у хворих, яким проводились запропоновані заходи, що демонструє високу ефективність місцевої лікувальної програми у ПР. Висновки: значущим фактором у виникненні змін у ротовій рідині в досліджуваних хворих є медикаментозний патоморфоз, викликаний одночасним застосуванням великої кількості препаратів, що мають ксерогенні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-37 + Р661.22-5 + Р410.1-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського