РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703954<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khorosha O. 
Architectural ensemble of the Pototskyi in Tulchyn, as the standard of classicism in Eastern Podillia = Архітектурний ансамбль Потоцького в Тульчині, як еталон епохи класицизму на Східному Поділлі / O. Khorosha, V. Smoliak // Architectural studies. - 2018. - 4, № 1. - С. 37-44. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Проведено історико-архітектурний аналіз палацово-паркового ансамблю (ППА) Потоцьких в Тульчині на Вінниччині. Проаналізовано джерельну базу, попередні наукові праці та визначено, що питання дослідження ППА в Тульчині не було розглянуто комплексно для Східного Поділля та в контексті європейського впливу. Доцільно провести подальше вивчення даної пам'ятки архітектури, її декоративних деталей та архітектурних форм, притаманних стилю класицизм. Мета роботи - дослідження та комплексний аналіз пам'ятки архітектури національного значення - ППА родини Потоцьких у м. Тульчин Вінницької області. Розглянуто основні періоди еволюції палацу: забудови, розквіту, занепаду та відновлення, з кінця XVIII ст. до сьогодення. Прослідковано вплив періоду європейського раннього класицизму на формування головних аспектів архітектурного середовища палацового ансамблю. Визначено, що палац Потоцьких у Тульчині є зразком ранньої класицистичної архітектури на Східному Поділлі та відображає суспільно-культурний розвиток даного регіону. Досліджено історичні аспекти становлення палацу та стан збереженості споруди від заснування до сучасної часткової реставрації. Проаналізовано композиційно-просторову схему маєтку та архітектурно-планувальні особливості палацу в контексті розвитку інших представників садибної архітектури раннього класицизму Вінниччини. Розкрито питання забудови палацу з ідеєю зв'язку будівель "палац-храм", де головні складові знаходились на одній композиційній осі. Прослідковано, що від свого створення та до сьогодення палац Потоцьких майже зберіг свою цілісність та архітектурно-декоративне оздоблення, пройшовши довгий шлях часткових перепланувань і реставрацій. На підставі дослідження зроблено висновок, що серед чималої кількості садиб на Східному Поділлі, архітектурний ансамбль родини Потоцьких у Тульчині започаткував класицизм у палацовій архітектурі у цьому регіоні та є неповторним і одночасно еталонним зразком раннього класицизму Вінниччини та України загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.161.2(4УКР-4ВІН) + Щ118.3(4УКР-4ВІН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського