РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704052<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цвей Я. П. 
Формування поживного режиму грунту в полі цукрових буряків залежно від їх удобрення в короткоротаційній плодозмінній сівозміні / Я. П. Цвей, М. В. Тищенко, С. В. Філоненко, В. В. Ляшенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 4. - С. 43-50. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу різних доз органічних та мінеральних добрив, що вносяться під цукрові буряки в короткоротаційній плодозмінній сівозміні, на вміст нітратного і мінерального азоту, рухомого фосфору та обмінного калію в чорноземі типовому слабкосолонцюватому. У результаті польових досліджень було встановлено, що в зоні недостатнього зволоження в умовах Лівобережного Лісостепу України в короткоротаційній плодозмінній сівозміні формування поживного режиму чорнозему типового слабкосолонцюватого під цукровими буряками залежало від системи удобрення. Найбільший вміст нітратного і мінерального азоту в орному шарі урунту виявився на час сходів цукрових буряків на ділянках, де вносили під культуру 50 т/га гною + N90P120K90, - 17,2 і 20,1 мг/кг грунту відповідно. Така доза органічних і мінеральних добрив забезпечила і найбільшу кількість рухомого фосфору в орному шарі у період сходів культури - 80,0 мг/кг грунту, що обумовлено зростаючою рухомістю фосфатів з органічних добрив і меншим переходом фосфору в малорозчинні сполуки. Заміна дози добрив із 25 т/га гною + N180P240К180, яку вносили під цукрові буряки, на 50 т/га гною + N90Р120К90 сприяла підвищенню вмісту обмінного калію в орному шарі грунту на час сходів буряків із 170,0 до 177,0 мг/кг грунту, що обумовлено високою дозою внесених органічних добрив під культуру, які після мінералізації гною і забезпечили зростання вмісту обмінного калію в грунті.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-434 + П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського