РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шатохін П. П. 
Дія "Хоріоцену" на лейкопоез підсисних свиноматок / П. П. Шатохін, К. В. Супруненко, Л. П. Каришева // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 4. - С. 142-146. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на вивчення впливу препарату "Хоріоцену" на процес лейкопоез у у підсисних свиноматок. Встановлено, що дворазове введення тканинного препарату поросним свиноматкам у дозі 10 мл збільшує кількість лейкоцитів у крові тварин на перший день опоросу по відношенню до показника групи контролю у межах статистичної вірогідності (9,3 +- 1,2 Г/л у контрольній та 15,0 +- 1,8 Г/л (p << 0,05) - у дослідній групах). Дослідження показника кількості лейкоцитів на 6-ту та 16-ту добу після опоросу свідчить про те, що в організмі свиноматок контрольної групи спостерігається лейкоцитоз, а в організмі тварин дослідної групи даний показник знаходиться в межах фізіологічної норми. У першому дослідженні кількість лімфоцитів у крові групи контролю була вище фізіологічної межі і складала 66,4 +- 3,4 % проти 46,5 +- 0,6 (p << 0,001) у дослідній. Показник кількості юних нейтрофілів у контрольній групі був у 3,3 рази більше, ніж у дослідній, а кількість сегментоядерних нейтрофілів була менше, ніж у дослідній, у 3,4 рази. Індекс зсуву нейтрофілів у групи контролю дорівнював 1,6 % проти 0,2 % в досліді. Результати другого та третього досліджень свідчать про збільшення кількості лейкоцитів та юних нейтрофілів у випадку зниження відсотка сегментоядерних нейтрофілів у крові тварин обох досліджених групах. Індекс зсуву нейтрофілів на 16-ту добу після опоросу у контрольній групі був 2,1 +- 1,0 %, а в дослідній - 0,9 +- 0,1 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27 + П855

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського