РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбатюк О. М. 
Підвищення ефективності хірургічної допомоги дітям з хворобою Гіршпрунга з огляду на сучасні діагностичні можливості / О. М. Горбатюк, В. В. Гончар // Хірургія дит. віку. - 2017. - № 4. - С. 97-102. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити діагностичну значущість інструментальних, морфологічних і гістохімічних методів дослідження за вроджених вад розвитку (ВВР) товстої кишки у дітей та їх роль у визначенні хірургічної тактики. Обстежено 847 пацієнтів з хронічними запорами та іншими розладами ШКТ у період з 2007 до 2016 рр. З них 119 (14,05 %) дітей мали ВВР, серед яких хвороба Гіршпрунга (ХГ) склала 36,13 %. Для контролю ефективності діагностики та лікування дітей з ХГ визначали клінічні, інструментальні, морфологічні та гістохімічні показники до і після лікування. За результатами проведеного діагностичного пошуку було виявлено 36,13 % пацієнтів з ХГ, 45,38 % - з іншими дисгангліозами товстої кишки (інтестинальна дисплазія типу A і B, гіпогангліоз, незрілість гангліонарних клітин), 2,52 % - з муковісцидозами і 15,97 % - з іншою вродженою патологією. Визначено, що точність діагностики ВВР товстої кишки у дітей підвищується завдяки проведенню гістологічних і гістохімічних досліджень біопсійного клінічного матеріалу ураженої кишки. Іригографія та інтраопераційна візуальна оцінка ураженого кишкового сегмента є неточними діагностичними заходами і нерідко призводять до помилок у визначенні меж резекції кишки. Висновки: попередній діагноз ВВР товстої кишки, зокрема ХГ, встановлюється за результатами контрастної іригографії, яка не завжди є достовірною, особливо у новонароджених і немовлят. Основним методом діагностики ХГ, крім анамнезу, клініки, іригографії, є гістологічне дослідження біопсійного матеріалу ураженого сегмента кишки. Ефективність хірургічної допомоги дітям з ХГ підвищується завдяки своєчасній верифікації діагнозу на морфологічному і гістохімічному рівнях. Патоморфологами має бути верифікована і транзитна зона. Комплексне застосування рентгенологічного, морфологічного і гістохімічного методів обстеження надає змогу своєчасно встановити діагноз ХГ у дітей майже зі 100 % достовірністю і застосувати адекватну хірургічну тактику, включаючи визначення меж зони резекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського