РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704299<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатейко О. З. 
Стан кісткової системи у дітей з патологією гастродуоденальної зони / О. З. Гнатейко, Х. Б. Наконечна, О. Л. Личковська, Н. Р. Кеч // Хірургія дит. віку. - 2017. - № 4. - С. 103-107. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Через значне "омолодження" остеопорозу зросла зацікавленість щодо стану мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у дітей з різною соматичною патологією. Зокрема важливе місце посідає стан кісткової системи у дітей з патологією гастродуоденальної зони. Мета роботи - вивчити чинники, які сприяють формуванню остеопенічного синдрому у дітей з патологією гастродуоденальної зони. Обстежено 54 дитини з хронічним гастродуоденітом (ХГ) - 30 хлопчиків і 24 дівчинки віком від 6 до 15 років. Пацієнтам проведено комплекс клініко-лабораторних та інструментальних обстежень, який передбачений Уніфікованими клінічними протоколами медичної допомоги дітям із захворюваннями органів травлення. Хворі та їх батьки опитані щодо особливостей перебігу основного захворювання, харчування та способу життя за спеціально розробленою анкетою. Усім пацієнтам проведено визначення рівня кальцію в крові, уринолізис та ультразвукову денситометрію. ХГ має негативний вплив на стан кісткової системи у дітей. Так, середнє значення МЩКТ за ХГ становило 79 % у порівнянні з 98 % у здорових дітей. У 52 пацієнтів із 54 виявлено супутні захворювання жовчовивідних шляхів. При цьому нижчі показники МЩКТ спостерігалися у дітей з важчим перебігом основного захворювання; з надмірним прийомом в анамнезі лікарських засобів, які впливають на кислототвірну функцію шлунка; з низьким вмістом у харчовому раціоні продуктів, багатих на кальцій, і надмірним продуктів із високим вмістом фосфатів. Вищі показники МЩКТ спостерігалися також у дітей, які систематично займаються спортом і перебувають на свіжому повітрі понад 2 год на день. Встановлено, що рівень кальцію в крові не віддзеркалює його дефіцит у кістковій системі. Також не виявлено залежності остеопенічого синдрому від Helicobacter pylory(+) чи Helicobacter pylory(-) типу ХГ. Для корекції остеопенічного синдрому всі пацієнти зі зниженою МЩКТ приймали препарати кальцію і дотримувалися рекомендацій щодо дієти і способу життя. За повторного обстеження через 6 міс виявлено підвищення середнього значення МЩКТ на 11 %. Висновки: у разі хронічної патології гастродуоденальної зони у дітей визначається зниження МЩКТ. Рівень МЩКТ залежить від перебігу захворювання, факторів зовнішнього середовища, способу життя та характеру харчування. Їх оптимізація та призначення препаратів кальцію призводять до вірогідного підвищення МЩКТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3 + Р731.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського