РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704449<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тімохін В. О. 
"Божественний град" естетики архітектурно-містобудівного середовища / В. О. Тімохін // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 895. - С. 95-99. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему повернення сучасної архітектури у сферу мистецтва, символом якого вибрано "божественний град". Проаналізовано історичний розвиток естетичних понять "краси" і "гармонії" у філософії та мистецтві XIX - XX ст. Показано зв'язок між філософським, мистецьким та архітектурним змістом цих понять. Розглянуто зміни і перетворення "краси" і "гармонії" у контексті тріади Вітрувія. Їхні трансформації та метаморфози розглянуто на тлі протистояння провідних мистецьких і архітектурних напрямів і стилів - романтизму та класицизму, модернізму і постмодернізму. Простежено універсальну і циклічну послідовність їх розгортання в історії та теорії розвитку сучасного архітектурно-містобудівного середовища та його естетичних основ. Запропоновано структурну модель естетичного розвитку цього середовища у вигляді "божественного граду" з радіальними осями - вулицями, що символізують напрями і стилі, центральною площею Краси, а також кільцевими вулицями, що відображають межі розселення основних спільнот мешканців цього граду - містян, слободян, урбодян, поселян - і зони впливу відповідних їм мистецьких жанрів: архітектурної топіки та риторики, тропіки і поетики. Модель завершує окружна магістраль як символ Гармонії. У такому радіально-кільцевому вигляді модель сприятиме подальшому розгортанню досліджень естетичних проблем і поверненню архітектури та містобудування у коло красних мистецтв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.065 + Щ110.17 + Н82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського